Yiyeceğin güvenilir olup olmadığını tespit eden chopstick

Çinli teknoloji devi Baidu yemeklerin içindeki kirlenmeyi tespit eden ve kullanıcıyı kırmızı ışıkla uyaran akıllı chopstick yarattı.

Gıda zehirlenmesi hoş bir deneyim değildir ancak dışarıdaki restoranlarda yemek yerken yemeğin nasıl hazırlandığını bilmenize imkan yoktur. Profesyonel aşçıların ve ev hanımlarının malzemelerin güvenilir olup olmadığını anlamalarına yardımcı olan Peres gibi cihazlar geliştirilmiş olsa da biz size bugün başka bir üründen bahsedeceğiz. Çinli teknoloji devi Baidu yemeklerin içindeki kirlenmeyi tespit eden ve kullanıcıyı kırmızı ışıkla uyaran akıllı chopstick yarattı.

Yakın zamanda Çin’de lağım ve kanalizasyonlardaki atık yemeklik yağlardan yapılan ve tekrardan satılan yağlarla ilgili büyük bir skandal yaşandı. Kötü yağlar gibi problemlerle mücadele etmek için Baidu tarafından geliştirilen akıllı chopsticks’ler geçen hafta şirketin yıllık konferansında tanıtıldı. Baidu Kuaisou isimli chopsticks’lerin sensorları yağ, su ve diğer yiyeceklerdeki kimyasalları tespit ediyor. Chopsticks’lerdeki renkli LED’ler tehlikeye göre uyarı veriyor. Aynı zamanda kullanıcılar akıllı chopsticksler ve akıllı telefonları arasında bağlantı kurarak yiyecekle ilgili detaylı bilgiye de ulaşabiliyor. Girişimci firmaya göre chopstickler sadece yemeklik yağın kalitesini tespit etmiyor aynı zamanda PH seviyelerini, ısıyı ve kalorileri de takip ediyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir