Avrupa Birliği Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Avrupa Birliğinin birçok girişimciye hibe kredi ve destek sunduğunu biliyor muydunuz? Kendi işinizi kurmak istiyorsanız ya da parlak iş fikrinizi hayata geçirmeyi hedefliyorsanız bu hibe krediler işiniz için bir hayat suyu olabilir.

Avrupa Birliği ortak pazarı 1993 yılında kuruldu. Avrupa Birliği tüm ülkeler arasındaki mal, hizmet, insan ve sermayenin serbest dolaşımı ortak bir pazar geliştirmiştir. Aynı zamanda Avrupa Birliği tüm aday ülkelerdeki iş kurmak isteyen ya işini büyütmek isteyen küçük ölçekli işletmelere hibe veya düşük faizli krediler vermektedir.

Avrupa Birliği küçük ölçekli işletmeleri desteklemek amacıyla kendi standartlarına ve koşullarına uygun bazı hibe kredi programları geliştirmiştir. Bu destekler doğrudan veya dolaylı olarak verilmektedir. Dolaylı destekte Avrupa Birliğinin herhangi bir küçük işletme planına hibe vermesi için rekabetçi ve yenilikçi bir çerçevenin sağlanması ve başından sonuna kadar girişimcilik programına uyulması gerekir. Avrupa Birliği programları ve girişimleri aracılığıyla bütün küçük ve orta ölçekli teşebbüslere destek olmak ve adil bir finans programı sağlamak ister. İş planı Avrupa komitesi tarafından belirlenen gereksinimleri karşılıyorsa Avrupa Birliği hibe kredilerden faydalanma şansınız artar. İşletme finans planı doğru ve en az 5 senelik tahminleri kapsamalıdır.

Avrupa Birliğinin küçük işletmeleri desteklemesinin bir başka yolu da doğrudan destektir. Avrupa Birliği özel ve belli alanlara odaklanan her uygun adaya bağış yapmaktır. Avrupa Birliğinin sayısız programı vardır ve finansal yardım almak isteyen firmaların belli koşullara uyması gerekir. Avrupa Birliğinin hibe ve kredi verdiği öne çıkan belli başlı alanlar vardır. Bunlar araştırma ve geliştirme, eğitim ve öğretim, çevre, enerji ve taşımacılıktır. Bu programların hepsinin bütçesi sınırlıdır. Bu nedenle mevcut şartları geliştirecek iyi bir plan ve iyi bir proje hazırlanması gerekir.

 

Hibe kredi başvurusu nasıl yapılır?

Her ilde bulunan Avruba Birliği bürolarını ziyaret ederek başvuru şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Büro şu adresten ulaşabilirsiniz.

İş kurmak için krediye ihtiyaç duyan girişimcilere özel hibe ve destek programlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir