Başarılı insanların hafta sonları yaptıkları şeyler

Eğer hafta sonu yapabileceğiniz en iyi şeyin evde oturup hiçbir şey yapmamak olduğunu düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Tamam, rahatlayıp dinlenmek için zamana ihtiyacınız olabilir fakat bu, bütün gün kanepede oturup televizyon izlemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Hafta sonlarınız kontrolünü elinize almalı hoşlandığınız şeyleri yapmaya başlamalısınız. Eğer hafta sonu sizi mutlu eden şeyler yaparsanız yeni haftaya daha mutlu bir şekilde başlayabilirsiniz. Bunun sonucunda ise daha üretken ve çok daha başarılı birisi olursunuz.

Aşağıda hafta sonunuzu nasıl geçirebileceğinize dair ipuçları bulabilirsiniz.

 

Hafta sonunuzu planlayın

Kariyerinizi, tatillinizi ve iş gününüzü planlıyorsunuz. Peki, neden hafta sonunuzu planlamayasınız? Her saati ya da dakikayı planlamanıza gerek yok fakat akşam yemeği için arkadaşlarınızla buluşmak, müzeye ya da konsere gitmek gibi 2-3 olayı planlayabilirsiniz. Bu sizin eve kapalı kalmanıza engel olacak ve değişik olsun diye dışarı çıkmanız için bahane yaratacaktır.

 

Sevdiklerinizle vakit geçirin

Hafta içinde genellikle meşgul oluyorsunuz, dolayısıyla hafta sonunuzu sevdiklerinizle geçirmek en iyi seçeneklerden biridir. Bu kişiler arkadaşlarınız, aileniz ya da ikisi birden olabilir. Onlarla vakit geçirmek rahatlamanıza, aklınızı tazelemenize ve basit bir şekilde mutlu olmanıza neden olacaktır. Bu şekilde iş haftanıza daha huzurlu birisi olarak başlayabilirsiniz.

Stresten uzak durun. Akıllı telefonunuzu ya da bilgisayarınızı en az birkaç saatliğine kapatın ve etrafınızdaki insanları da bunu yapmaya zorlayın. Bu şekilde birbirinizle daha kaliteli vakit geçirebilir ve hafta sonunuzun tadını özgür bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Elektronik eşyaları devre dışı bırakarak aile içi iletişimi geliştirmeyi amaçlayan iş fikrinden daha önce size bahsetmiştik. Konu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Haftanın geri kalanına hazırlanın

Cumartesileri eğlenmeye ve rahatlamaya ayırın fakat pazar günlerini yapılması gereken küçük işleri yaparak ve haftanın geri kalanı için plan yaparak geçirin. Örneğin pazar günleri çamaşırlarınızı yıkayın, evinizi temizleyin ve harika bir yemek pişirin. Böylece pazartesi geldiği zaman işe başlamaya hazır olursunuz.

 

Farklı bir şey yapın

Hafta sonunuz çalışma günlerinizden farklı olmalı. Bu nedenle kendinize yüzmek, tenis oynamak ve resim yapmak gibi hafta sonunda yapılabilecek hobiler bulun. Eğer hiç hobiniz yoksa spor salonuna gidip egzersiz yapabilirsiniz. Bu aklınızı boşaltmanızı sağlayacak ve vücudunuzun hafta içinin stresinden arınmasına yardım edecektir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir