Basit Bir Fikirle Milyoner Olan Mucit Anne

Bir ev hanımı olduğunuzu ve aniden aklınıza iyi bir fikir geldiğini, dikiş makinesi ile hızlıca bir prototip yaptığınızı ve ardından bu basit fikirden milyonlarca dolar kazanç elde ettiğinizi düşünebiliyor musunuz? İşte, Wuvit’in yaratıcısı Kim Levine’in başına gelenler bunlar.

Kim Levine, Wuvit adlı ürününü kocasının arka bahçede evcil hayvanlarını beslemesini izlerken yarattı. Kocasının, dikiş makinasının yanına bıraktığı yarım çuval mısırı gördü ve aniden aklına “işte bu” dediğiniz anlardan birini yaşayarak mükemmel bir iş fikri geldi.

Kim Levine eğer bir bez parçasının içerisine biraz mısır koyarsa ve bunu dikiş makinesi ile de dikip, ardından mikrodalga fırına yerleştirirse ılık ve rahatlatıcı bir yastık elde edebileceğini düşündü. Aklına gelen bu basit iş fikrini hayata geçirmek için hemen dikiş makinesinin başına geçti ve işte böylece milyon dolarlık bir imparatorluk doğmuş oldu.

İlk başlarda Kim, Wuvit adlı ürününün kendi çocukları ve komşuları için harika bir hediye fikri olduğunu düşündü. Ancak daha sonra fikrinin büyük bir potansiyeli olduğunu fark etti. Komşuları gecenin bir yarısında onu arayarak çocuklarının Wuvit’siz uyuyamadığını bu yüzden onlar için birkaç tane daha yapıp, yapamayacaklarını sormaya başlayınca, eline harika bir fırsat geçtiğini anlamıştı.

milyoner-eden-is-fikriBu noktada Kim ürününü piyasaya sürmek için gerekli olan adımları atmaya karar verdi. Araştırmasını yaptı ve ürününü sevimli bir kılıf ile üretebilecek bir üretici buldu ve ardından yeni Wuvit ürünü ile ilgili tanıtım işlemlerine başladı. Yerel marketleri ve el işi mağazalarını gezerken sonunda Amerika’nın ünlü Saks Department mağaza zinciri Wuvit ürününü kendi dükkanlarında satma kararı aldı. Şimdi kendisi milyoner ve bunun hakkında da bir kitap bile yazdı.

Bu hikayeyi sizlerle paylaşmamızın en büyük sebebi ise: Sıradan insanlar eğer kalplerinin seslerini dinleyip, harekete geçerlerse basit ürün fikirleri ile olağanüstü sonuçlar alabilirler. Eğer aklınızda bir ürün konsepti varsa ve perakendecilerin de bunu sevebileceğini düşünüyorsanız o zaman bunun gerçek olması için elinizden geleni yapın! Bir sonraki milyon dolarlık başarı hikayesi, sizin hikayeniz olabilir.

 

İlginizi çekebilir

Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Başlangıçta Başarısız Olan Ünlülerin Başarı Hikayeleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir