Biletlerin kan bağışı ile alındığı Transilvanya müzik festivali

Transilvanya’da düzenlenen Untold Müzik Festivalinde, Romanya’daki kan bağışı sorununa dikkat çekmek amacıyla kan bağışı karşılığında ücretsiz biletler verildi.

Müzik festivallerinin biletleri genellikle çok pahalıdır. Bu nedenle insanlar ücretsiz bilet karşılığında çöp toplamak gibi işler yaparlar. Ancak bu yazın başlarında Romanya’da düzenlenen Untold Müzik Festivali alışılmamış bir yaklaşım benimsedi ve “Kan” ile ödeme projesi başlattı. Organizatörler, Romanya’daki düşük kan bağışı oranını çözmek amacıyla etkinlik süresince ülke genelindeki 42 kan bağış merkezinden birine kan bağışlayanlara indirimli bilet vereceklerini duyurdular.

Romanya nüfusunun sadece %1,7’si kan bağışı yapıyor ve bu oranla Romanya Avrupa’nın en az bağış yapan ikinci ülkesi. Temmuz ayında ilk kez Cluj-Napoca’da gerçekleştirilen Untold Müzik Festivalinde Bram Stoker’ın Dracula’sı ve diğer vampir öykülerinden ilham alındı. Festivalin internet sitesine kayıt olan ve kan vermek için merkezlerden birini ziyaret eden insanlar hafta sonu biletlerini %30 indirimli aldı.  Alternatif olarak, bağışçılar festival alanının yakınlarına kurulan mobil bağış ünitesini ziyaret ettiler ve ücretsiz bilet aldılar.

ilginc-festival

Kampanya, daha ilk sabahtan 45 kişinin destek vermesiyle çok başarılı oldu. David Guetta, John Newman ve Boney M’de dahil birçok sanatçının sahne aldığı festival büyük ilgi çekti.

 

İlginizi çekebilir

Son vampir çılgınlığı: Kan torbaları içmek
İlginç ödeme fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir