Bir Ekrana Bakıldığında Camları Kararan Gözlükler

Siz değerli okuyucularımıza özel tüm dünyadan en başarılı girişimcilik ürünlerini ve iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz.

Screeners marka gözlüğün camları, bir ekran tespit ettiğinde, kullanıcının ekrana bakmasını engellemek üzere otomatik olarak opaklaşıyor.

Ekrana uzun süre bakmaktan sakınmak isteyip de bunu bir türlü başaramayanlar için Screeners adlı bir gözlük geliştirildi.  New York Üniversitesinde okumakta olan genç girişimci Chino Kim’in tasarladığı gözlük, bir ekranla karşılaştığında bunu algılıyor ve gözlüğün camları opaklaşarak kullanıcının ekrana bakmasını önlüyor. Bilgisayar ve telefon ekranlarına uzun süre bakmaktan şikâyetçi olan girişimci, Screeners’ı özel bir yazılım programlama kursu (Machine Learning for Artists) sayesinde geliştirmiş. Gözlük üzerinde bulunan bir web kamera, gözlük takıldığında görülen tüm görüntüleri işlemekte ve topladığı bilgileri bir açık kaynak kodlu yazılım olan Wekinator’a göndermekte ve bir ekran tespit ettiğinde, gözlük camlarına giden gücü kesmekte. Gözlüğün camları, akıllı bir film tabakasıyla kaplı olup, güç kesintisine uğradığında, otomatik olarak opaklaşıyor ve kullanıcı ekran dışında bir yere bakana kadar, kullanıcının görüşünü engelliyor.

Daha önce sizlere restaurantlarda müşterilerin yemek esnasında, telefonlarıyla meşgul olmalarını engellemek için akıllı telefonla çalışan bir elektrikli ocaktan bahsetmiştik. İnsanların akıllı telefonlardan başlarını kaldırmalarını sağlamak üzere başka ne gibi fikirler hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Aile İçi İletişim Problemine Harika Bir Çözüm!
Başarılı Girişimcilik Projeleri
Avatar

Yazar : İpek Külah

Çevirmen

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir