Kilo Verdiren Japon Gözlüğü

Tokyo Üniversitesi’nde bir grup araştırmacı “zayıflatıcı gözlük” icat etti. Bu icat yemekleri büyük göstererek daha az yemenize ve kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Kilo kaybetmek için çok basit ve etkili bir yol.

İş fikirleri sitemizde gençleştirici etkili çirkin ağızlıktan beyin dalgalarıyla çalışan Necomimi’ye ve dışkıyla yürüyen bisiklete kadar bir çok ilginç Japon iş fikirlerine yer verdik. Fakat bu son yenilik çok daha yaratıcı çünkü yemekleri % 50 oranında büyütüyor.

Tokyo Üniversitesinden Profesör Michitaka Hirose ve ekibi ellerinizi ve çevreyi normal boyutlarda fakat yemekleri normalden daha büyük ya da küçük gösteren bir gözlük icat etti. Böylece farkında olmadan daha az yersiniz ve fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

Gözlüğün yaratıcılarının söylediğine göre gözlük gerçekten işe yarıyor. Gözlüğü iki erkek ve bir kadından oluşan bir grup üzerinde test eden araştırmacılar kurabiyelerin yarı yarıya daha büyük gözüktüğü için deneklerin normalden % 9,3 oranında daha az kurabiye yediklerini kanıtladılar. Kurabiyelerin boyutunu % 33 oranında azalttıklarında ise şaşırtıcı sonuçlar aldılar. Gözlük takan denekler takmayanlara göre % 15 oranında daha fazla kurabiye yedi.

Japonlar obezite problemi yaşamıyorlarsa da bu icat batı dünyası için mükemmel bir buluş. Bir daha diyet yapmak zorunda olmayacağınızı bilseniz siz de bu güzel gözlüklerden almaz mıydınız?

Dünya üzerinden birbirinden farklı girişimcilik örneklerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir