Aile içi iletişim problemine harika bir çözüm!

Yüksek çözünürlüklü 3d televizyonların, tabletlerin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle insanlar arası iletişim büyük bir darbe almış durumda. İletişimin teknolojilerinin en hızlı geliştiği zamanımızda insanlar birbirlerine daha ilgisiz kalmakta ve iletişim problemleri yaşamakta. Özellikle de aile içi iletişim bu durumdan çok kötü etkilenmekte. Ailenin en çok bir arada zaman geçirebildiği yemek vakitlerinde bile bireyler akıllı telefonları ellerinden düşürmemekte veya yemeğe katılmakta isteksiz olmakta. Ama artık bu duruma bir dur demenin vakti geldi!

Avustralya tabanlı bir şirket bu duruma dur demek için harika bir iş fikri geliştirdi. Teknolojiyi teknolojiyle vurmaya karar veren şirket “Dolmio Pepper Hacker” isimli bir ürün icat etti. Karabiber değirmenin içine yerleştirilmiş wifi ve bluetooth özellikle teknolojik mekanizma, evdeki telefon, televizyon ve tablet gibi cihazları 30 dakikalığına kapatıp kullanılmasını engelleyebiliyor. Bu sürede de aile fertlerinin birbirleriyle sohbet edebildiği mutlu bir yemek yenebiliyor. En önemlisi, insanlar birbirleriyle kaliteli bir 30 dk geçirmiş oluyorlar.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek başarılı bir inovasyon olan Dolmio Pepper Hacker ‘ın nasıl çalıştığını konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Toplum ve aile içindeki iletişim problemlerinin çözümlerine yönelik hayata geçirilen başarılı iş fikirlerini ve girişimcilik projelerini araştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin ve bizimle iletişimi koparmayın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir