Büyük Düşünürlere Ait 7 Alışkanlık

Şu an kim olduğumuz ya da kim olmadığımız düşünce yapımızdan kaynaklanır. Tarihteki bütün büyük başarılar olağanüstü düşüncelerden meydana gelmiştir. Mesleğinde bir numara olan kadınlar ve erkekler, işte bu müstesna düşünce yapıları sayesinde zirveye ulaşmışlardır.

Duygularımız, mesleki başarımız ve mutluluğumuz daima düşünce yapımızdan direkt olarak etkilenir. Eğer şu an hayattaki konumuzdan memnun değilseniz, size iyi bir haberimiz var. Kendinizi ve çevrenizdeki her şeyi düşünce yapınızı değiştirerek daha iyi bir noktaya getirebilirsiniz. Bunun için günlük antreman yapmanız gerekir.

Diğer bütün önemli alışkanlıklar gibi, düşünce yapınızı daha iyi bir yere getirmek için günlük olarak yapmanız gereken 8 şeyi sunuyoruz şimdi sizlere. Büyük düşünürler…

 

1. Pozitif şeylere odaklanırlar.

çalışanları mutlu etme yolları

Her sabah uyandığımızda pozitif mi yoksa negatif şeylere mi odaklanacağımızı kendimiz seçeriz. Büyük düşünürler neye odaklanacaklarını iyi bilirler. Olumlu düşüncenin ve bu sayede elde edecekleri bedensel ve zihinsel enerjinin, performanslarını iyi yönde etkileyeceğinin farkındadırlar. Siz de güne başlarken stres, endişe, gerginliği azaltmak için olumlu şeyler düşünebilirsiniz. Bardağa dolu tarafından bakmak, klişe gibi görünse de gerçekten sizi enerjik ve zihinsel anlamda sağlıklı yapar.

 

2. Yalnız zaman geçirirler.

dunyanin-herhangi-bir-yerinde-calismak

Büyük düşünürler gürültülü ve dikkat dağıtıcı şeylerle dolu bir dünyada yaşadığımızı bilirler ve bunun için yalnız zaman geçirmeye önem verirler. Eğer önemli bir mucit, siyasetçi ve hatta sporcunun otobiyografisini okursanız tek başına takılmaya ne kadar önem verdiklerini görürsünüz.

 

3. Uzun soluklu düşünürler.

gelecekte-yasayin

Büyük düşünürler hayatta neyi başarmak istediklerini bilirler. Bunun için de gereken her şeyi yapmaya hazırdırlar. Karşılarına çıkan zorluklar, cesaretlerini kırmaz. Zira uzun dönemli plan yaparlar ve ilk yenilgide pes etmezler.

 

4. Pozitif kişilerle arkadaşlık kurarlar.

mutlu-olmak-icin-kurtulmak-gereken-11-alislanlik

Sürekli negatif düşünen, insanın enerjisini sömüren kişilerle arkadaşlık kurmak sizin de modunuzu düşürür. Bunun yerine enerjik, pozitif düşünceye sahip kişilerle zaman geçirirseniz siz de daha mutlu bir zihin yapısına sahip olabilirsiniz.

 

5. Sağlıklı beslenirler.

saglikli-beslen

İnsanların büyük bir çoğunlu beslenme ve düşünce arasındaki ilişkiden habersizdir. Bir gün içinde tükettiğiniz gıdalar beyninizin çalışma şeklini ve ruhsal durumunuzu direkt olarak etkiler. Bu nedenle sağlıklı ve doğal beslenmeye gayret etmelisiniz. Fast food’un sağlıklı bir şey olmadığını belirtmeye gerek yok bu arada.

 

6. Düzenli spor yaparlar.

spor-yapanlara-faiz-veren-banka

Düzenli olarak spor yapmak hem verimliliğinizi artırır hem de beyin sağlığınızı çok olumlu etkiler. Spor esnasında salgılanan endorfin hormonu, gün boyu pozitif ve neşeli olmanızı sağlar.

 

7. Şükretmeyi bilirler.

basarili-oldugunuzu-gosteren-isaretler

Sahip olduklarınız için şükretmeyi bilirseniz düşünce yapınız ve hayatınız daha güzelleşir. Bu nedenle sahip olduğunuz şeyler için şükretmesini bilmelisiniz. Zira şükreden insan psikolojik olarak bunalım yaşamaz kolay kolay.

İlham verici büyük kişilerin günlük olarak yaptıkları şeyleri yukarıda belirttik. Elbette, zihin yapısını daha iyi hale getirmek için yapılabilecek daha pek çok şey var .Ancak bu yedi maddeden birkaçını dahi alışkanlık haline getirirseniz büyük faydasını görürsünüz.

 

İlginizi çekebilir

Daha Başarılı Olmanızı Sağlayacak 10 Hayat Dersi
Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir