Daha Fazla Para Kazanmak İçin Uygulayabileceğiniz 7 Kural

Daha fazla para kazanıp refah seviyenizi artırmanın yolu bazen yaşam tarzınızda ufak değişimler yapmak ve bazı kilit alışkanlıklar edinmekten geçer. “Başarı öğrenilebilir bir beceridir. Nasıl zengin olacağınızı da öğrenebilirisiniz.“ Paranızı nasıl yöneteceğinizi ve nasıl zengin olabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki 7 kuralı hayatınıza entegre edin:

 

1. Başarılı olmuş insanlarla takılın:

basarili-girisimcilerin-25-ortak-ozelligi

Zamanla, iş birliği yaptığımız inanlara benzeriz ki, bu da zengin insanların neden hep zenginlerle bir arada olduğunu açıklar. Çoğu zaman, değeriniz yakın arkadaşlarınızın değeriyle ölçülür. Sizden daha başarılı insanlarla birlikte olmak, bilgi dağarcığınızı geliştirir ve gelirinizde büyük bir artış sağlar. İşin gerçeği şudur ki, milyonerler para hakkında orta sınıftan farklı düşünürler, bu nedenle onların yanında olmakla pek çok şey kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Para Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

 

2. Part time bir iş bulun:

part-time-isler

Daha fazla para kazanmak istiyorsanız bunun basit bir çözümü var: Daha fazla çalışmak. İkinci bir iş, ekstra paradan fazlasını kazandırır size. Farklı bir alanda çalışarak yeteneklerinizi geliştirebilir ve iş ağınızı genişletebilirsiniz.

Üstelik böylece, fotoğraf, müzik, özel ders vermek, antrenörlük gibi özel ilgi alanlarınızı, paraya çevirme şansınız olur. Tutkularınızı, işiniz yapma fırsatı doğar. Ek iş olarak yapılabilecek yüksek gelirli işleri inceleyin.

Mutlaka okuyun: Ek İş İmkanları

 

3. Başınızı kitaplara gömün:

yilda-100-kitap-okumanin-sirri

Zengin insanlar, zamanlarını eğlenceden çok kendilerini eğitmekle geçirirler. Onlar gibi olmak istiyorsanız kablolu yayını kesin ve yatırımcılıkla, kişisel yatırım yönetimiyle ya da başarı hikayeleriyle ilgili kitapların içine dalın. “Zengin bir insanın evine girdiğinizde, dikkatinizi çekecek ilk şey, başarılarını artırmak ve kendilerini geliştirmek için kurdukları büyük kütüphaneleri olacaktır .” Örneğin, dünyanın en zengin 2. kişisi olan Warren Buffett bir iş gününde, zamanının yüzde seksenini okuyarak geçirmekte. Zenginler, resmi eğitimlerinden ziyade -ki çoğu başarılı insanın pek azı yükseköğrenim yapmıştır –bol bol okuyarak bir yerlere gelmişlerdir.

Mutlaka okuyun: Yılda 100 kitap okumanın sırrı

 

4. Rahatsız olmaya alışın:

sinirli-girisimci

Hayatta bir yerlere gelmek, zengin ve başarılı olmak istiyorsanız hayatınızda belirsizlikler olmasına ve rahatınızdan feragat etmeye alışmalısınız. Esasen zenginler, belirsiz ortamları severler. Fiziksel, psikolojik ve duygusal rahatlık, orta sınıfın ulaşmayı istediği ilk hedeftir. Dünya çapında milyarderler, zengin olmanın kolay olmadığını ve rahatlama ihtiyacı hissetmenin yıkıcı bir etkisi olacağını bilirler. Bu yüzden, belirsizlik ortamı içinde işlerini sürdürürken rahat olmayı öğrenirler. Zengin olmak istiyorsanız siz de şimdiden stresli bir yaşantıya alışmalısınız.

“Dünyanın en büyük zenginleri, servet kazanmak için bir bedel ödemeleri gerektiğinin bilincindedirler ve geçici bir süre için acıya katlanacak iradeye sahip olduklarından, hayatlarının geri kalanında devasa bir servetin keyfini sürerler. “ Bu düşünce tarzını bugünden benimseyin ve gelecekteki servetinizi oluşturmak için yapmanız gereken 5 rahatsız şeyin listesini çıkarın.

Mutlaka okuyun: Orta sınıf ve zengin insanlar arasındaki 10 fark

 

5. Erken kalkın

erken-kalkmak

“Erken kalkan yol alır.” sözünü söyleyen atalarımız haklıdır. Erken kalkanlar, herkes uykudayken. e-postalarına cevap yazıp, egzersiz veya meditasyon yaparak ya da okuyarak onlardan bir adım önde olurlar ve bu nedenle daha mutlu ve sağlıklı olurlar. En güçlü ve en başarılı insanlardan bazıları, erken uyandırma servislerinden yararlanmaktadır. Onların işine yarayan bu uygulama, sizin de işinize yarayabilir.

Mutlaka okuyun: Zengin ve ünlü insanların şaşırtıcı uyku alışkanlıkları

 

6. Paranızı işletin

yatirim-plani

Daha fazla para kazanmanın en etkili yollarından biri de yatırım yapmaktır.

“ Milyarderler, her yıl gelirlerinin ortalama % 20’siyle yatırım yaparlar. Zenginlikleri her yıl işlerinde ne kadar kazandıklarından çok, kazandıklarından ne kadar tasarruf ettikleri ve yatırım yaptıklarıyla ölçülür. ”

İşin en iyi yanı, yatırım yapmak için zengin olmanıza gerek yoktur. Paranızın bir kısmını, istikrarlı bir biçimde akıllı yatırımlar yapmak için ayırmanız yeterlidir. Yatırım için ne kadar para ayırırsanız o kadar iyidir.

Mutlaka okuyun: En İyi Yatırım Yolları Nelerdir?

 

7. Kendinize hedefler koyun ve onların peşinden gidin

kisisel-gelisim-hedefi

Eğer daha fazla para kazanmak istiyorsanız, belirgin bir hedefiniz ve bu hedefi gerçekleştirebilmek için spesifik bir planınız olmalıdır. Para gökten zembille inmez. Bunun için çalışmanız gerekir. Zengin insanlar kendilerini, servet elde etmeye adarlar. Bunu yapmak için odaklanma, cesaret, bilgi ve çokça çaba gerekir.  Eğer belirli hedefleriniz varsa ve vizyon sahibiyseniz başarabilirsiniz. Çoğu insanın, isteklerine ulaşamamasının asıl sebebi, ne istediklerini bilmemeleridir. Yıllık gelirinizi veya şirketinizin değerini artırmak için net hedefler belirleyin. Bu hedeflere ulaşmak üzere, gerçekçi olun ve kendinize bir zaman aralığı belirleyin. Ama büyük düşünmekten ve kendinizi zorlamaktan korkmayın.

Mutlaka okuyun: Hedeflerime Nasıl Ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir