Diyabetik bebek çocuklara hastalıkları öğretiyor

Çocuk eğitimine yönelik birçok iş fikrini daha önce sizlerle paylaşmıştık. İşte onlardan biri daha: Amerikan Girl, diyabet bakım kiti ve koltuk değnekleri çocukların kendileri gibi benzersiz bir oyuncak bebek oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Eskiden beri oyuncak bebekler küçük çocuklarda gerçekçi olmayan beklentilere ve tektipleşmeye neden olduğu için eleştrilmiştir. Fakat oyuncak bebek üreticileri farklı alternatifler tasarlayarak bu klişeleri yıkmaya çalışıyorlar. American Girl firması çocukların hastalıkları daha iyi anlayabilmeleri ve kendilerini daha iyi yansıtabilmeleri için diyabet bakım kiti ve koltuk değnekleri içeren bir bebek seti geliştirdi.

Diyabetik oyuncak kiti kan şekeri monitörü, bir insülin pompası, tıbbi bilezik ve bir kayıt defteri ile birlikte geliyor ve başka bir kit de şirketin 18 inch (45.72 cm)’lik bebeği ile gelen koltuk değnekleri seti. Gelişme 11 yaşındaki bir çocuğun  şirketten bebekleri için diyabetik aksesuarlar üretmesi için change.org’da başlattı bir talepten sonra ortaya çıktı. Amerikan Girl saçsız bebek, işitme cihazlı bebek ve tekerlekli sandalye gibi oyuncakları zaten üretiyor.

egitici-oyuncak

Şirket, aksesuarlara olan ilginin, ürettikleri oyuncaklarla oynayan kızların çeşitliliğini yansıttığını belirtmektedir. Oyuncak üreticileri sağlık sorunlarıyla büyüyen çocuklara oynayarak öğrenme konusunda başka nasıl yardım edebilir?

Siz değerli okuyucularımıza özel ilham veren en iyi iş fikirleri ve girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Çocukların enerjilerinden elektrik üretmek artık mümkün!
Depresyonu ve Bunamayı Önleyen Oyuncak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir