Doktorlar Artık Cep Telefonunuzda!

Sağlık sektöründeki yenilikçi iş fikirleri hız kesmeden hayata geçirilmeye devam ediyor.

Doktorumu en son ziyaret ettiğimde tam 2 saatim gitti. Oysa sadece ufak bir grip teşhisi kondu. Birçok örnekte sadece randevu almak için bile tam bir gün harcayabiliyorsunuz.

Muhtemelen birçoğumuz için doktor beklemek sıkıcı ve yaygın bir problem. Ancak America Well’den birkaç genç bu konuda şahane bir iş potansiyeli görmüş. Adam Jackson, Pat Basu ve Jay McGraw geliştirdikleri mobil uygulamayla anında tıbbi yardım almanızı sağlıyorlar. Android ve iOS sistemlerinde çalışan bu uygulama tohum aşamasında yaklaşık 3 milyon dolar toplamış durumda ve gittikçe bu miktar artıyor. Doctor on Demand uygulamasına sahip herkes, doktorlarla irtibata geçip sağlık sorunları ile ilgili konuşabiliyor. Doktorlara fotoğraf ve video bile gönderebiliyorsunuz. Bu sayede teşhis daha doğru oluyor.

15 dakika her danışmanın fiyatı 40 dolar. Uygulamada şu an 1000’den fazla uzman doktor bulunuyor ve her gün sabah 7 akşam 11 arası hizmet veriyorlar.

Bu iş fikri ülkemizde de uygulamaya konulabilir mi, ne dersiniz?

 

İlginizi çekebilir

Sağlık Sektörünün Geleceği Nasıl Olacak?
Sağlık Sektöründeki Yenilikçi Girişimler
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir