Dünyadaki En Tuhaf İşler

Dünyada bazen anlamlandıramayacağımız şeyler olur. Olağan iş fikirlerini görmeye alıştıysanız daha önce aklınızın ucundan bile geçmeyecek ilginç işlerin de olduğunu öğrenince muhtemelen çok şaşıracaksınız.

Bu makalede sizleri şaşırtacak tuhaf iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

 

Çelik ağaç işi

Daha önce hiç yapay ağaç heykeli gördünüz mü? Eminiz ki görseniz ilginizi çekecektir ve beğeneceksinizdir. Adından da anlaşılacağı üzere girişimciler bu iş türünde sanatsal çelik ağaçlar yapmaktadır. Bu ağaçlar lüks evlerde, eğlence parklarında, ticari yapılarda, hayvanat bahçelerinde, kütüphanelerde, müzelerde, kumarhanelerde, otellerde ve satış mağazalarında kullanılır.

Çelik ağaçların fiyatları büyüklüklerine bağlı olarak 25,000 dolar ve 500,000 dolar arasında değişmektir. Bu tür bir iş yapmak isterseniz sanatsal yeteneklerinizin olması gerekir.

 

Oyuncak bebek tamiri

Oyuncak bebekleri tamir eden dükkanlar olduğunu duyunca muhtemelen şaşıracaksınız. Bu tür yerlere oyuncak bebek hastanesi denir. Oyuncak bebek uzmanları müşterilerin bozulan bebeklerinin gerekli tamiratlarını yaparlar. Kostümleri veya parçaları zarar görmüşse gerekli çözümü bulurlar. Tartışmasız en ilginç işlerden biri olan oyuncak bebek tamiri yeni bir iş değildir çünkü 1830’larda Portekiz’de yapılıyordu. Oyuncak bebek tamiri işinde uzmanlaşan firmalardan biri olan “A Timeless Doll Hospital” Kanada’nın British Columbia eyaletindedir.

Oyuncak bebek tamiri yapmak ister misiniz? O zaman yukarıda adı geçen firmadan bilgi alabilirsiniz. Kim bilir? Belki siz de oyuncak bebek hastanesi açabilirsiniz.

 

Saç biti ve bit yumurtalarını temizleme işi

Genç kuşakların en büyük problemlerinden biri bitler ve bir yumurtalarıdır. Bu ailelerin görmemezlikten gelebilecekleri bir problem değildir çünkü çocukların psikolojilerine ve sosyal yaşamlarına olumsuz etkileri vardır. Günümüzde bu problemin çözülmesi için açılan ve bit temizleme hizmeti veren firmalar vardır.

“The Texas Lice Squad” bu alandaki en ünlü firmadır.

 

Kiralık mankenler

Butiğiniz veya alışveriş merkeziniz varsa kıyafetlerinizi sergileyecek mankenlere ihtiyacınız olacaktır. Ne amaçla kullanacak olursanız olun bu mankenleri kiralama hizmeti veren firmalar mevcuttur. Bu alandaki en başarılı firma California’da yer alan Madness’dır.

Siz değerli okuyucularımız için dünyadaki en ilginç işleri ve benzersiz meslekleri araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir