Dünyanın En İlginç İşleri

Daha önce duymadığınız size delice, akıllıca, aptalca veya zekice gelebilecek para kazandıran tonlarca iş fikri vardır. Bazı insanlar “Böyle iş mi olurmuş canım?” dediğimiz ilginç işleri tercih eder.

Bu yazımızda sizler için dünyanın en ilginç işlerini ve benzersiz meslekler gruplarını araştırdık. Aşağıdaki makaledek sizler için seçtiğimiz dünyanın en ilginç işlerinden bazılarınını bulabilirsiniz.

 

Ayurveda şifacısı

Ayurveda binlerce yıl öncesine dayanan Hint tıbbının geleneksel tedavi türlerinden biridir. Ayurveda yöntemi insanların vücut sistemini dengelemeyi amaçlar ve çeşitli doğal ve bitkiye dayalı tedavileri bir araya getirir.

Ayurveda batı kültüründe popülerlik kazanmaya başlamıştır. İnsanların sağlıklarını doğal yöntemlerle koruma çabası gün geçtikçe arttığından ayurveda şifacılarına olan talepte artmaktadır.

 

Bisikletli kurye

Bisikletli kuryeler trafiğin yoğun olduğu ulaşım güçlüğü çekilen şehirler için harika bir hizmet sunuyor. Bisikletli kuryeler park problemlerinden veya trafik sıkışıklığından etkilenmediğinden araba kullananlara göre daha hızlı hizmet sağlıyor.

Günümüzün dijital çağında birçok şey yer değiştirse de geleneksel postaların ve diğer basılı belgelerin gönderilmesi için bisikletli kuryelere ihtiyaç duyuluyor. Bisikletçiler hala yiyecek ve moda sektörü gibi çeşitli sektörlerde getir götür işleri için kullanılıyor.

 

Vücut ressamları

Son derece ilginç çalışmalara imza atan vücut ressamları genellikle festivallerde, kermeslerde veya diğer etkinlilerde çalışırlar ve bir sürü insanın ilgisini çekerler. Yüz boyama da uzmanlaşanlar özellikle çocuklar arasında oldukça popülerdir. Diğer vücut ressamları konserlerde veya müzik festivallerinde çalışarak gençlere hizmet ederler.

Vücut ressamları aynı zamanda fotoğraf veya video çekimlerinde de sanat konsepti kısmında görev alırlar. Vücut ressamlarının birçoğu freelance çalışır.

 

Renk uzmanları

Tartışmasız dünyadaki en ilginç işlerden biri de renk uzmanlığı. Colorcom adlı renk uzmanlığı firmasına göre renk uzmanları, renk psikolojisiyle güncel trendleri ve stilleri, demografik istatistikleri ve renk tasarımı teorilerini birleştirerek bir odanın tasarımından bir firmanın logosuna kadar en iyi kurumsal renklerin ortaya çıkmasını sağlar. Hayatın bu kadar renkli olması onlar adına oldukça sevindirici olsa gerek.

 

 

Feng Shui danışmanlığı

Feng Shui Taocu prensiplere dayana eski Çin sanatı ve bilimidir.  Feng Shui enerji akışına veya “Chi”’ye odaklanarak sağlık, zindelik ve şansın ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Feng Shui ev, ofis, bahçe, dükkan vb. her yerde uygulanabilir. Feng Shui dekoratörü odanın renginden, ışıklandırmasından ve düzenlenmesinden sorumludur. Feng Shui danışmanları genellikle kendi kendilerini eğitmiş insanlar olsa da eğitim veya sertifika olanakları vardır.

 

“Sahte” Facebook kullanıcıları

Fiverr ve Craigslist gibi internet sitelerini kullanan kişiler bir şeyler satmak için Facebook platformunu kullanırlar.

Örneğin akıllı bir bilgisayar dehası farklı amaçlara hizmet etmesi için çoklu sahte hesaplar açar.

 

Lezzetçiler

Lezzetçiler hem doğal hem de suni lezzetleri formüle eden kimyagerlerdir. Lezzetçilerin genelde kimya veya biyokimya doktoraları vardır ancak “lezzet evleri” olarak bilinen lezzet firmaları stajyerleri de kabul ederler.

 

 

 

Koku kimyageri

Koku kimyagerleri koku molekülerine ve bu moleküllerin parfümlerde nasıl kullanılacağına odaklanan kimyagerlerdir. Koku kimyagerleri kadın ve erkek parfümlerini, sabunları, losyonları ve diğer ürünleri geliştirir ve koku deneyleri yapar. Biyokimya veya kimya geçmişleri vardır ve sıklıkla master veya doktora dereceleri vardır.

 

 

At terapistleri

Süphesiz dünyanın en ilginç işlerinden birini de at terapistleri icra etmektedir. Bazı hastaların tedavi planlarının bir parçası olarak atların doğal hareketleri kullanılır. Atların üç boyutlu hareket eden pelvisleri insan yürüyüşünün fizyolojisini yansıtır. At binme bedensel ve nörolojik engeli olan hastalar için oldukça faydalıdır.

At terapisi mesleki, fiziksel, psikolojik veya hatta konuşma tedavisinde kullanılan multipl skleroz, otizm ve Down sendromu gibi rahatsızlıkları olan çocuklar için popüler bir seçenek haline gelmiştir.

 

Bahçe terapistleri

Çiçeklerin kullanıldığı ve ekim sürecini kapsayan bahçe terapisi psikolojik ve fizik tedavilerde kullanılır.

Bahçe terapistleri akıl hastalığı olan hastaların tedavisinde tedavi stratejisi olarak bahçıvanlığı kullanırlar.

Bahçe terapisi rehabilitasyon merkezlerinde, hapishanelerde, okullarda, hastanelerde veya psikoloji ofislerinde kullanabilir.

 

Ojelere isim vermek

Tırnaklarına oje süren kadınların çoğu bu eşsiz ve bazen de aptalca olan oje isimlerinin nerden çıktığını merak ederler.

Görünen o ki bunun bir cevabı yok. Bazı firmalar ojelerine ünlülerin isimlerini koyarken diğerleri ojelere isim vermeleri için pazarlama veya reklam bölümlerine profesyoneller alırlar.

 

 

Online eleştirmen

TripAdvisor ve Yelp gibi eleştiri siteleri internet tüketiciler için çok değerli bir kaynak haline gelmiştir.

Ancak online dünyadaki imzasızlık sahte görüşlerin de yayınlanmasına neden oluyor. Gerçek bir insan ikinci bir hesap açarak gerçeğe az dayanan veya dayanmayan eleştiriler yazıyor.

Craigslist veya Fiverr gibi internet sitelerinde freelance eleştirmen reklamlarını görebilirsiniz. Ayrıca bazı işletme sahipleri yazarlara sahte yorumlar yapmaları için para öderler.

 

Beyaz şapkalı hackerlar

Hacker kelimesini duyduğunuzda muhtemelen kendini karanlık bir odaya hapsetmiş bilgisayar başında oturan bir insan aklınıza geliyor. Ancak bir firmanın yazılımının güvenlikli olup olmadığını test eden profesyonel hackerlar vardır.

Etik korsanlar olarak da bilinen beyaz şapkalı hackerlara ağa girmeleri için pazar ödenir ve daha sonra gerçek hackerların ileride erişim sağlayamaması için tavsiyelerine başvurulur.

 

Akupunkturcu veterinerler

Akupunktur vücudun farklı noktalarını iğneler yardımıyla uyaran geleneksel Çin tıbbının bir parçasıdır. İğnelerin yerleştirilmesi akupunkturun amacına bağlı olarak değişir. Örneğin kronik ağrılar, kısırlık, alerji ve diğer hastalık belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

İlginç olan şu ki akupunktur artık hayvanlar üzerinde de kullanılmakta. Hayvanlar üzerinde kullanılan akupunktur sıklıkla köpekler, kediler, inekler, atlar ve aynı zamanda kuşlar, tavşanlar ve gelincikler gibi küçük hayvanlar üzerinde de uygulanmaktadır.

Meraklı okuyucularımız için dünyadaki en ilginç işleri ve farklı iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir