Dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkı

VOID, sürükleyici ve interaktif bir oyun deneyimi sunmak için Rapture kulaklıklar ve giysiler kullanan dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkı olacak.

Kullanıcının duyumsal yeteneklerini arttıran ve kullanıcıya gelişmiş deneyimler sunan sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ürünlerinden daha önce bahsetmiştik. Örneğin kullanıcıların dokunmadan hissetmesini sağlayan sanal arayüz ve sesleri titreşimlere dönüştüren akıllı yelek bu ürünler arasındadır. Ancak bugün sizlere dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkı olan VOID’den bahsedeceğiz.

Virtual Entertainment Centers’ın ilk global şubesi olacak olan ve Kuzey Amerika’da kurulacak olan bu tema park ziyaretçilere sürükleyici, interaktif ve hayali ortamlarda fiziksel olarak aktif deneyimler sunmak için sanal gerçeklik teknolojisini, dokunsal geri beslemeyi ve giyilebilir teknolojiyi bir araya getirecek.

Katılımcılar VOID oyun alanına girerken görsel ve işitsel deneyim sunan Rapture başlık, titreşimler aracılığıyla dokunma hissi veren Rapture yelek ve kullanıcının ellerini üç boyutlu alanlarda takip ederek kullanıcının sanal ortam ile fiziksel olarak etkileşime girmesini sağlayan Rapture eldivenler kullanacak. Kullanıcılar perili köşkler, dinozor safarileri ve fütürist savaş sahneleri gibi oyun temalarını deneyimleyebilecek. Oyuncular çoklu rekabet modu veya çoklu müttefik modunu seçebilecekler. Oyun esnasında yükseklik değişiklikleri, hava basıncının artması, sıcaklık, nem ve sahte sıvılar ile kokular olacak.

Dünyanın ilk sanal gerçeklik tema parkı olan VOID 2016 yazında Utah, Pleasant Grove’da açılacak.

Aşağıda yer alan videoyu izleyerek VOID hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir