Evcil hayvanınızı kopyalamak ister misiniz?  

Louisville merkezli online satıcı Cuddle Clones Inc. sipariş üzerine ev hayvanlarının doldurulmuş kopyalarını yapıyor. Müşterileri genellikle ölmüş hayvanlarının kopyalarını yaptırmak isteyen kişilerden oluşuyor. Cuddle Clones Inc’in kurucusu Jennifer Graham’a göre kopya bile olsa müşteriler sadece kedilerine ve köpeklerine yeniden sarılmak istiyor.

Girişimci Graham, “Cuddle Clones” adlı iş fikrini birkaç sene önce Danua cinsi köpeği Rufus’a kafasını yasladıktan sonra bulmuş. O anda Rufus’un gerçek boyutlu oyuncak versiyonu gözünde canlanmış. Bu fikrini birkaç iş planı yarışmasında sunmuş ve olumlu geri dönüşler almış. Sonrasında da iş fikrini gerçeğe dönüştürmeye karar vermiş.

Kendi evcil hayvanınızın kopyasını yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kopyalanmasını istediğiniz hayvanın resmini yollamak. Online mağazaya resmi yüklüyorsunuz ve kulak ve kuyruk pozisyonlarını seçiyorsunuz. İsterseniz başka ayırt edici özellikler de ekleyebiliyorsunuz. Bir sonraki adım ödeme. Hamster, balık, kuş, gelincik veya kertenkele gibi daha küçük hayvanların fiyatı 129 dolar. Köpek, kedi, at, inek veya eşek gibi daha büyük hayvanların fiyatı da 199 dolar. Küçük kopyalar 10 ila 15 cm ölçüsünde, orta olanlar 33 santime yakın ölçüde ve büyük olanlarda 43 santime yakın ölçülerde oluyor. Aynı zamanda gerçek boyutlu kopyalar da yapılıyor ancak bu ürünlerin fiyatı daha yüksek oluyor.

evcil-hayvan-kopyalari-1

Ödemeyi yaptıktan sonra şirket kopyalama işlemini başlatıyor. Doldurulmuş oyuncaklar yüksek kalite pelüş malzemeden yapılıyor. Başarılı girişimci Graham en büyük zorluklardan birinin yüksek kalite üretim yapmak olduğunu belirtmiştir.

Birkaç başarısız dış kaynak kullanımı denemesinden sonra şirket Çin’de kendi üretim atölyesini açmaya karar vermiş. Graham’ın belirttiğine göre 2013 yılının Mart ayında açılan atölyede yedi kişi çalışıyor. Atölyeyi, işletme müdürleriyle her gece Skype üzerinde konuşarak yönetiyor. Graham konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Ürünlerimizin yüksek kalite tasarımlar olmasını gerektiğini ve büyük pelüş malzeme envanterine ihtiyacımızın olduğunu anlamalarını sağlıyoruz”.

evcil-hayvan-kopyalari-2

Graham’ın iddiasına göre şirketi her gün en az bir tane kopya satıyor. Cuddle Clones geçen şubat ayında yatırımcılardan aldığı 300,000 doları toplamayı başardı. Graham fazla reklam yapmamalarına rağmen ağızdan ağza pazarlamayla oldukça etkili sonuçlar aldıklarını belirtti.

Girişimci Graham son olarak şunları eklemiştir: “Evcil hayvanının ölümüyle baş edebilmesi için birisine Cuddle Clone göndererek veya üniversiteye giden bir gence en yakın arkadaşının pelüş versiyonunu hediye ederek insanları mutlu ediyoruz. Hayvan severler olarak müşterilerimizi mutlu etmek bizleri de mutlu ediyor”.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı bir iş fikri olan Cuddle Clone hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Evcil hayvan sektöründe yatırım yapmak isteyen girişimcilere özel tüm dünyadan en başarılı iş fikirlerini ve girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir