Dünyanın En Gelişmiş Robotik Evcil Hayvan Bakıcısı

Daha önce sizlere evcil hayvanlara yönelik geliştirilen birçok iş fikrinden ve girişimcilik ürününden bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde bunlara bir yenisi daha eklendi. Evcil hayvan sahiplerinin en büyük sıkıntılarından birisi, evcil hayvanlarını çeşitli nedenlerle evde yalnız bırrakmak zorunda kalmaları. Bundan yola çıkarak tasarlanan ve uzaktan akıllı telefon ile kontrol edilen Pebby adlı mekanik top, evde yalnız kalan evcil hayvanları meşgul ediyor. Evcil hayvan sahipleri, evden ne kadar uzakta olursa olsunlar Wi-Fi aracılığıyla can dostlarını bir odadan öbür odaya koşturarak onlarla ilgilenebiliyorlar.

90 dakikalık oyun fırsatı ve 15 saatlik bekleme süresi sunan Pebby iki oyun modu ile tasarlanmış, biri yukarıda bahsedilen uzaktan kumandalı mod iken diğer mod, akıllı köpek tasmasıyla entregre şekilde çalışıyor. Tasma bir kez takıldıktan sonra Pebby uzun mesafeli alanlarda oynamaları için otomatik olarak yakalama oyununu başlatıyor. Tasma aynı zamanda, evcil hayvanların gün içindeki hareketlerini ölçerek Pebby isimli uygulamaya aktarıyor. Böylelikle kullanıcılar dostlarının gün içinde ne kadar efor sarfettiklerini görebiliyorlar.

Evcil hayvan sahipleri, minik dostları Pebby ile oynamaya başladığında bir bildirim alıyor. Ve evcil hayvan sahipleri dünyanın neresinde olursa olsunlar, akıllı topun sahip olduğu iki yönlü sesli iletişim ve 720p çözünürlüklü geniş açılı kamera sayesinde tüylü arkadaşları ile bağ kurabiliyolar. Bunların yanısıra entegre bir lazer, LED ışıklar ve hoparlör ve değiştirilebilir dış yüzey ise topun kişiselleştirilmesini olanaklı kılıyor.

Başarılı bir girişimcilik ürünü olan Pebby hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Ürünü kullandıktan sonra, topu yeniden kendi şarj alanına götürmek için tek yapmanız gereken sadece uygulamayı kullanmak. Pebby sınırlı bir süreliğine Kickstarter üzerinde 124 dolara satılıyor ancak yakın bir süre içerisinde fiyatları 248 dolara yükselmesi bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

Evcil Hayvanlara Yönelik Girişimler
Girişimcilik Ürünleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir