Yeni Nesil Köpek Yıkama Makinesi: BarkBath

Köpeğini küvetinde yıkamaya çalışan köpek sahipleri büyük bir mücadele vermektedirler. Oldukça zaman alıcı olan bu süreç aynı zamanda büyük miktarda su israfına da sebep olmaktadır.

Michigan merkezli Bissell firması tam da bu sorunlardan yola çıkarak harika bir çözüm geliştirdi. Köpeğinizi yıkamayı, siz ve dört bacaklı aile üyeniz için daha kolay ve hızlı bir hale getiren BarkBath “yeni nesil köpek yıkama makinesi” olarak tanıtılmakta.

Yenilikçi köpek yıkama makinesi BarkBath, dört ayaklı dostunuzu başından kuyruğuna kadar yıkamak için çok az su ve şampuan kullanıyor ve kirli su, kolay ve hızlı bir boşaltım için ayrı bir bölmede saklanıyor.

Yıkama işlemi ise kısaca şu şekilde gerçekleşiyor: Temizleme başlığını nazikçe köpeğinizin tüylerinde gezdirerek başlıyorsunuz. Siz bunu yaptıkça başlık, ılık su ve durulanması gerekmeyen bir şampuan püskürtüyor. Tüylerin de gerisine geçerek deriye ulaşan başlık, hem kirin hem de kokunun çıkartılmasını sağlayarak derinlemesine bir temizlik sunuyor. Bu sırada bir emme mekanizması kiri ve suyu tekrar emerek ilgili bölmeye iletiyor.

Sistemin neredeyse hiçbir karmaşaya neden olmaması, yaklaşık 20 dakika süren bu işlemi evin her yerinde gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bissell’in inovasyon bölümünde genel müdür olan Chuck Martin, BarkBath ürünü ile ilgili şunları dile getiriyor: “Aslında biz hayvanların yıkanma şeklini değiştiriyoruz. Normalde sadece tüyleri yıkanırken ve geliştirmiş olduğumuz ürün evcil hayvanlarınız için derinlemesine bir temizlik sunuyor.”

“Geleneksel bir küvette 35 kilogramlık köpeğinizi yıkadığınızda ortalama 72 litre su harcarsınız. Biz ise sadece 1,5 litre su kullanıyoruz. Şampuanımız da oldukça benzersiz çünkü diğer şampuanların içeriğinde olabilecek birçok kimyasal maddeye sahip değil ve hayvanlar üzerinde oldukça güvenli ve etkili.”

Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise: Bissell, cihazın bir elektrikli süpürge gibi vakum sesi çıkardığı konusunda uyarıyor. Çünkü birçok hayvan bu sese karşı garip tepkiler verebilmektedir.

BarkBath şu anda kitle fonlama sitesi Indiegogo’da fon topluyor. Ve daha şimdiden 50 bin dolarlık hedefini 4’e katlayarak 200 bin dolar toplamayı başarmış durumda.

2017 yılının Haziran ayında müşterilere gönderilmesi beklenen ürünü dilerseniz 150 dolarlık bir ücretle ön sipariş vermeniz mümkün.

 

İlginizi çekebilir

Evcil Hayvan Sektörü İş Fikirleri
Güneş ışınlarından gözleri kamaşan köpek 3 milyon dolarlık bir girişime ilham verdi

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir