Evcil Hayvanlarla İlgili İş Fikirleri

Evcil hayvanlar ailemizin bir parçasıdır. Sizinle oyun oynarlar, yatağınızı paylaşırlar ve işte geçirdiğiniz uzun bir günün ardından heyecanla sizi karşılarlar. Birçok evcil hayvan sahibi dört ayaklı dostlarının hoşuna gidecek veya evcil hayvanlarının hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetlerin peşinde. İşte ailenizin kürklü üyeleri için benzersiz ürün ve hizmetler sunan birkaç işletme.

 

1. Cat Genie

1-cat-genie

Kediler çoğunlukla kendi başlarının çaresine bakan evcil hayvalardır ancak kendi pisliklerini temizleme ve beslenmeleri konusunda pek de başarılı sayılmazlar (Ancak kimi zeki kediler bir şekilde yemeğe ulaşmanın yaratıcı yollarını bulabilirler). Peki ya kediniz için özel bir tuvaletiniz olsa?Cat Genie adlı ürün kediler için özel tasarlanmış özel bir tuvalet işlevine sahip.

Sitesinde yayınlanan bilgilere göre Cat Genie ürünü yıkanabilir granül kullanan, tam boyutlu, otomatik bir kedi kutusu. Tek kullanımlık kedi kumunun aksine Cat Genie’nin yıkanabilir granüllerini değiştirmenize gerek kalmaz ve %100 toz geçirmez olup hem biyolojik olarak parçalanabilen hem de septik bir yapıya sahip. Kendini temizleyebilen ürün, evcil hayvan sahiplerinin artık bir daha kedi kumuna dokunma dertlerini ortadan kaldırıyor.

Bu temizleme sistemi ek malzemeler olmaksızın yaklaşık olarak 244 dolara satılmaktadır.

 

2. Kittyo

2-kittyo

Eğer kedilerinizi işe gitmek için yalnız bırakıyorsanız ve bu sizi üzüyorsa, o zaman Kittyo tam da ihtiyacınız olan şey. Kedi sahipleri, bir cihaz ve uygulama kullanarak kedileriyle aynı yerde olmasalar bile tüylü dostları ile vakit geçirebiliyorlar.

Cihazın parekende fiyatı 249 dolar ürün sayesinde kullanıcılar; kedileri ile oyun oynayabiliyor, onlarla konuşabiliyor ve hatta evde olmadıklarında ne yaptıklarını izleyebiliyorlar. Ürün bir akıllı telefon uygulaması ile çalışıyor ve bir internet bağlantınız olduğu sürece herhangi bir yerden cihaza erişim sağlayabiliyorsunuz. Oda içerisinde kedinizi oynatmak için cihazın lazer ışık özelliğini kullanabiliyorsunuz ve ekrana iki kez tıklayarak video çekebiliyorsunuz. Kittyo sayesinde evden ne kadar uzakta olursanız olun kediniz ile oynayabileceksiniz.

 

3. Cuddle Clones

3-cuddle-clones

Evcil hayvanınızı çok seviyorsunuz ve tam bir kopyasını mı istiyorsunuz? Her ne kadar gerçek bir klonlama mümkün olmasa da, Cuddle Clones bu sorunu kürklü bebeğinizin bir ikizini oyuncak hayvan şeklinde üreterek çözüyor.

Cuddle Clones göndereceğiniz fotoğraflar veya seçeceğiniz özelleştirme desteği ile birlikte evcil hayvanların birebir peluş kopyalarını üretiyor. Göz renginden kulak konumuna, duruştan, kuyruğun duruş şekline kadar her şeyi özelleştirebiliyorsunuz ve bu sayede oyuncağınız gerçeğine mümkün olduğunca çok benziyor. Ve gerçek boyutlarda da sipariş vermeniz mümkün. Ayrıca hizmet sadece köpekler ve kedilerle de sınırlı değil. Cuddle Clones atlar, kaplumbağalar, tavşanlar, gelincikler, kuşlar, domuzlar ve daha nice hayvan için hizmet veriyor.

Cuddle Clones ayrıca hayvanlar ile ilgili kampanyalara da bağış yapıyor. Yani kürklü arkadaşınızın bir kopyasını elde ederken aynı zamanda ihtiyaça muhtaç hayvanlara da yardım etmiş oluyorsunuz.

İş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

4. Rent The Chicken (Tavuk Kiralama Servisi)

4-rent-the-chicken

Rent The Chicken firması evinize tam donanımlı bir kümes kurmadan önce tam olarak da tavuk yetiştirmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimleme fırsatı tanıyor.

Peki bu sistem nasıl işliyor? Şirketin websitesine göre Rent The Chicken iki tavuk, taşınabilir tavuk kümesi, yem ve su kapları, kiralama yapacağınız süreye göre yeterli yem (GDO’suz seçenekle birlikte) ve ihtiyacınız olan her şeyi size sağlıyor. Kiralama dönemleri Mayıs ayından Kasım ayına kadar geçerli ki zaten bu dönem, tavukların en çok yumurta verdiği dönemlerdir.

Ve elbette, tavuklarınızla aranızda bir bağ oluşursa, malzemeleri ile birlikte belirli bir ücret karşılığında onların sahibi olabiliyorsunuz.

İş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

5. DoodyCalls

5-doodycalls

DoodyCalls firması dünyada “ev sahipleri ve topluluklar için evcil hayvan atığı temizleme” hizmetlerinde bir numara olarak kabul ediliyor. Evet bu doğru, DoodyCalls evcil hayvanlarınızın arkasını toplamak için arayacağınız şirket.

Köpek kakası temizleme, kedi kumu kutusu temizleme, veranda ve bahçede koku giderici ve köpek atık istasyonu kurulumu ve bakımı gibi hizmetleri bulunuyor. Şirketin SSS sayfasına göre DoodyCalls ayrıca bahçenizdeki yabani hayvan pislikleri konusunda da size yardımcı olduğunu şu sözleri ile belirtiyor, “Her türlü hayvan dışkınızı bahçenizden ve ortak kullanım alanlarından temizliyoruz.”

 

6. The Pet Loo

6-the-pet-loo

Kimi zaman köpeğinizin evin içinde işini görmeden önce köpeğinizi yürüyüşe çıkaramazsınız. Pet Loo ile birlikte artık bunun için endişlenmenize gerek yok, dış alanları evinizin içine getiriyorlar ve bu sayede köpekleriniz halınızı mahvetmeden rahatlayabiliyorlar.

Pet Loo çim hissini vermesi için sentetik çim bir tabakaya sahip, taşınabilir ve kare bir evcil hayvan tuvaleti olup tüm idrarı içine çekiyor. Aynı zamanda temizlemesi kolay bir çıkartılabilir atık kabına sahip. Pet Loo apartmanlar ve yeni yavrular için oldukça ideal ve çiş pedlerine ve gece yarısı tuvalet molalarına kıyasla çok daha kullanışlı. Şirket ayrıca temizlik ürünleri, koku giderici kedi kumları ve daha başka birçok hizmet sunuyor.

 

7. Doggles

7-doggles

Köpekler için özel tasarlanmış bir gözlük olan Doggles ile artık köpeğinizin gözlerini zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. Doggles köpeklerinizin gözlerini yabancı nesnelerden, rüzgardan ve UV ışınkarından koruyor. Farklı büyüklükteki her köpeğe uyacak şekilde çeşitli boyutları bulunan ürün; yüz dolgu sistemine, kırılmaz bir yapıya ve anti-sis özelliklerine sahip. Bununla birlikte, gözlüklerin olması gerektiği yerde durması için ayarlanabilir çene ve baş bantları da bulunmakta. Sizce de havalı değil mi?

Şirketin websitesine göre köpek dostu bu gözlükler sadece görüntü amaçlı değiller ve gerçekten de gözleri koruyorlar. Doggles, veterinerler ve evcil hayvan göz doktorları tarafından da önerilmektedir.

Şirket ayrıca köpekler için sırt çantaları, yüzdürme cihazları, oyuncaklar ve farklı aksesuarların yanı sıra kediler için de bazı ürünler satıyor.

İş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

8. We Rent Goats (Keçi Kiralama Servisi)

8-we-rent-goats

Çimlerinize bakım yapmak için daha çevre dostu bir yöntem mi arıyorsunuz? We Rent Goats bahçeleri, otlakları, golf sahalarını ve daha birçok alanı yabani otlardan arındırmak isteyen insanlara keçi sürüleri kiralıyor. Yabani otlara karşı üretilen ilaçlar istenmeyen kimyasallar içeriyor ve çok da pahalılar ve ayrıca yabani otları koyun ya da inekler öğütemiyorlar. Ancak keçiler her şeyi yerler ve bu da onları, istenmeyen otlardan arınma arzunuz için biçilmez kaftan yapar.

We Rent Goats mülkünüze gelerek arındırma işlemi için kaç keçiye ihtiyacınız olduğunu, bu işlemin ne kadar süreceğini ve ne kadar ödeme yapmanız gerekeceğini tespit ediyor. Bundan sonra firma keçileri ve keçilerin ihtiyacı olan her şeyi adresinize getirip kuruyor. Buna su olukları ve besin takviyeleri de dahil. Gerekirse firma alanınızı çitle çevreliyor ve sizin adınıza keçilerinize göz kulak oluyor. Tek seferde en az 100 keçi kiralıyorlar ancak şirketin websitesinde, hiçbir işin büyük ya da küçük olmadığı da yazıyor.

 

9. Wiggles Dog Wigs (Köpekler için Peruk)

9-wiggles-dog-wigs

Wiggles Dog Wigs tamamen köpeğinizin daha güzel görünmesini amaçlıyor. Her ne kadar bazı insanlar köpeklere peruk takmaya sıcak bakmasa da, birçok köpek sahibi köpekleri için peruk hizmeti veren Wiggles Dog Wigs şirketinin kapısını aşındırıyor

Şirketin websitesine göre, Ruth Regina’nın sanata ve hayvanlara olan düşkünlüğü, kendi köpeği için yirmi yıl önce garip ve benzersiz bir ürün ortaya çıkarmasına neden oldu.

Regina tüm köpek peruklarının, kendi insan müşterileri için ürettiği yüksek kaliteli saçlardan üretildiğinden emin oluyor ve köpeklerin rahatı kendisinin en büyük önceliği.

 

10. Rescue Critters ( Evcil hayvanlar için ilk yardım )

10-rescue-critters

Rescue Critters isimli şirket evcil hayvan sahiplerine, hayvanları için ilk yardım uygulamayı öğretiyor. Bu sayede hayvan sahipleri bir kazada veya ani bir sorunda evcil hayvanlarına hızlıca müdahalede bulunabiliyorlar. Rescue Critters’ın websitesine göre, işletmenin doğuşu şu şekilde oldu:

“Rescue Critters 1998 yılında kuruldu. Bu fikir aklımıza, evcil hayvanlara ilk yardım uygulamak için hiçbir simülatörün olmadığını fark ettiğimizde geldi. Ardından, veterinerler için Mannikins adındaki bu gerçekçi hayvan oyuncağı geliştirmemize neden oldu.”

 

11. Fido to Go

11-fido-to-go

Yiyecek satan minibüsler ve tırlar restoran çılgınlığının son noktası ve Fido to Go ile köpeğiniz de bu çılgınlığa katılabilir. Fido to Go, gurme dört ayaklı dostlarınız için lezzetler sunan bir yemek kamyonu. Chicago ve San Diego eyaletlerinde bulunan Fido to Go yemek kamyonları köpekleriniz için glutenden ve alergenlerden arındırılmış özel hazırlanmış el yapımı kurabiyeler, dondurmalar ve donmuş yoğurtlar satıyor.

Köpekleri için doğum günü partileri vermek isteyen köpek sahipleri de çok şanslı. Fido to Go özel partilerde hizmet verdiği gibi, özel doğum günü pastaları da yapıyor. Şirket, köpekleriniz için sallanan sosisli sandviçler, pati baskı sanatı ve kendi köpek pastasını yapma gibi çeşitli etkinlikler de düzenliyor.

Ayrıca iyi bir sosyal sorumluluk bilincine sahip olan şirket her ay, elde ettikleri kazancın %10’unu çeşitli derneklere ve yardım kuruluşlarına bağışlıyor.

 

12.Giydirilebilir Evcil Hayvan Sağlık Takip Cihazları

Yaşamsal verileri ölçen takip cihazları sadece insanlara özgü değildir. Evcil hayvanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarına ilişkin farkındalığın artması ile birlikte hayvanlara ilişkin sağlıklı yaşam verilerini öğrenmeye yönelik talep de artmıştır. Dolayısıyla hayvanlara özel olarak tasarlanan giydirilebilir yaşamsal veri takip cihazları her geçen gün daha da popüler hale gelmiştir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir