Evde Mum İşi

Evden para kazanmak isteyenler için en güzel evde iş imkanlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Evinizden özel mumlar yaparak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Sanatsal yeteneklerinizi kullanarak erittiğiniz parafinlerden nesneler yaratabilir ve bunları dekoratif ve fonksiyonel parçalar haline dönüştürebilirsiniz. Bu ev aksesuarlarını insanlar evlerine koyabilirler veya hediye etmek için alabilirler. Mumlar bir, iki veya üç boyutlu olabilir. Başarı şansınızı arttırmak için bu işle ilgili önemli ipuçlarını gözden geçirin. Daha sonra başlayın, parafinleri eritin ve mükemmel şeyler yaratın.

 

Evde mum işine nasıl başlanır?

1- Mum yapımı kurslarına katılın. Yaptığınız işi sevmelisiniz. Bu nedenle bir kursa katılmanız insanların tekrar tekrar satın almak isteyeceği kaliteli ürünler yaratırken yapmanız gerekenleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeni teknikleri denedikçe kendi nişinizi keşfedebilir ve farklı türde mumlar yaratabilirsiniz.

2- İlgili derneklere ve kuruluşlara üye olun. Üye olduğunuz takdirde sektörle ilgili değerli ipuçlarına ulaşabilir ve grup üyeleriyle ağ kurma fırsatını yakalarsınız. Aynı zamanda sektörle ilgili en son haberleri, tedarikçileri, toptancıları ve son trendleri öğrenmek için ticari yayınlara üye olun.

3 -İlgili resmi kurulara başvurarak işletmenizle ilgili neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

4- Cari hesap açın. Mum yapımı malzemelerinizi satın alırken ve aynı zamanda işinizle doğrudan bağlantılı herhangi bir işlemi gerçekleştirirken bu hesabı kullanın. Bu sayede işletmenizle ilgili satın almaları aylık ve yıllık olarak daha iyi takip edebilirsiniz.

5- İş planı hazırlayın. Bu işi yarı zamanlı olarak yürütecek olsanız bile nasıl kaynak sağlayacağınızı, faaliyet süresini, mumların fiyatlarını ve aynı zamanda en az bir yıllık nakit akışı tahminlerini tanımlamanız gerekir. İş planınız başlangıç yatırımınızı temsilen şekillendirilmiş başlangıç maliyetlerinizi de listelemelidir.

6- Pazarlama stratejisi geliştirin. Mumlarınızı online olarak, bitpazarlarında veya özel etkinliklerde stant kiralayarak satabilirsiniz. Mumlarınızı nasıl satacağınıza karar verin ve daha sonra rakiplerinizin aksine sizin mumlarınızın sağladığı faydayı yazın.

 

Evden yürüteceğiniz işinizi için ipuçları

Hedef kitlenize karar verdikten sonra nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını araştırın. Örneğin yaptığınız araştırmalardan sonra aslında siz pembelerle süslü mumlar yapmayı düşünürken hedef kitlenizin yeşil mumlardan hoşlandığını tespit edebilirsiniz. Planlarınızı hedef kitlenizin ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak değiştirin.

 

Evlere mum işi veren firmalar

Toptan mum satışı yapan firmalardan eve iş alarak da bu işi yapabilirsiniz. Yalnız kazancınız kendi işinize göre az olacaktır. Bu firmalar istedikleri tasarımları ve gerekli olacak malzemeleri size gönderirler. Ve yaptığınız mum adedine göre size ödeme yaparlar. Bu tür bir iş yapmak istiyorsanız yazımıza yorum yapabilirsiniz. Yorumunuzda bu iş için ne kadar zaman ayırabileceğinizi, şehrinizi ve daha önce tecrübeniz olup olmadığını da belirtmeyi unutmayın.

Evden iş yapmak isiyorum diyenlere birbirinden güzel evde iş imkanlarını sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. merhaaba ist. oturuyorum daha önce hiç böyle bi iş yapmadım ama el becerim iyidir. Ben de evde böyle bi iş yapmak isterim. Tam gün ilgilenebilirm bu iş ile..

  2. Merhaba ben de evden mum işi yapmak istiyorum .Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?Bilgi almak istiyorum .

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir