Evden İş İmkanı: Şeker Yapıp Satmak

En kazançlı ve en pratik evde iş imkanlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz. Çikolatalardan lolipoplara kadar çocuklar ve yetişkinler şekerleme yemekten hoşlanırlar. Şekerlemeler düğünler, doğum günü partileri, sevgililer günü, yılbaşı ve bayramlar gibi özel günlerde tüketilebilir. İster hobi olarak yapın isterse ek iş olarak yapın evden şeker yapımı işi aradığınız iş olabilir.

 

Evde şeker işi nasıl yapılır?

1- Trendleri ve büyümeleri değerlendirebilmek için şeker endüstrisini araştırın. Diğer yerel şekerleme üreticileri, şeker dükkanları ve online şeker mağazaları da dahil olmak üzere bütün olası rekabeti tespit edin.

2- Satmak istediğiniz şekerleme türlerine karar verin ve hedef pazarı tanımlayın.

3- İşletmeniz için marka adı düşünün ve daha sonra ilgili resmi kurumlarla temas kurun. Olası müşterilerin yapmayı düşündüğünüz şekerleme, tatlı veya belli türdeki şekerlemeleri tanımlamalarına kolaylıkla yardımcı olacak yaratıcı bir marka adı kullanın.

4- İşletmeniz hakkında genel bilgi veren bir iş planı hazırlayın. İş planınız işletmenizi nasıl finanse etmeyi, pazarlamayı ve idare etmeyi düşündüğünüzü belirtsin.

5 Şekerleme yapımında kullanılacak malzemeleri satan, şekerlemeleri paketleyen, gönderen ve müşterilere sunan yerel satıcıları ve aynı zamanda online tedarikçileri araştırın. Çeşitli kalıplar, şeker kremaları, gıda boyaları, süsleme aletleri, şekerleme termometresi, şekerli tatlandırıcılar, süsleme kalemleri, süsleme çantaları ve lolipop çubukları gibi şekerlemeleri süslemenize ve yapmanıza yardımcı olacak malzemeleri satın alın. Selofan torbalar, kutular ve kurdeleler gibi paketleme malzemelerinizi seçin.

6- Evinizde ofis gibi hizmet verebileceğiniz bir alan oluşturun. Malzemelerinizi depolayabileceğiniz ve siparişlerinizi sıraya koyabileceğiniz yeterli alanınız olmalıdır. Çalışma masası, uzun masa, sandalye, bilgisayar, telefon ve genel ofis malzemeleri ile çalışma alanınızı donatarak evden şekerleme yapımı işiniz için çalışma alanı yaratın.

7- Yeteneğinizi göstermek için şekerlemelerden örnekler hazırlayın. Şekerlemeleri yaparken sizi görüntülemesi ve bitmiş ürünlerinizin fotoğraflarınızı çekmesi için bir fotoğrafçı ile anlaşın. Bu fotoğrafları internet sitenizde ve basılı pazarlama malzemelerinizde kullanabilirsiniz.

8- Yaptığınız şekerlemelerinizin tanıtımına yardımcı olacak logo, kartvizit, broşür ve el ilanlarını tasarlaması için bir grafik tasarımcı ile birlikte çalışın. İnternet sitenizi kurması için bir web tasarımcı ile anlaşın.

9- İşinizle ilgili bütünleyici hizmetler sunan yerel işletme sahipleri ile ağ kurun. Düğün organizatörleri, pastaneler, parti organizatörleri, çiçekçiler ve gelinlik mağazaları ile temas kurun. Kendi internet sayfalarında veya mağazalarının içerisinde sizin reklamınızı yapabilirler. Müşterilerinin sizin hedef kitlenize uygun olduğundan emin olun.

10- İşletmenizin tanıtımına yardımcı olması için yerel işletme ve meslek birliklerine katılın. Yaptığınız şekerleme örneklerinden üyelere ikram edin.

 

İhtiyacınız olanlar

 1. Bilgisayar
 2. İnternet
 3. İş planı
 4. Satıcılar
 5. Tedarikçiler
 6. Şekerleme kalıpları
 7. Şekerli krema
 8. Gıda boyaları
 9. Süsleme aletleri
 10. Şekerleme termometresi
 11. Süsleme kalemleri
 12. Süsleme çantaları
 13. Lolipop çubukları
 14. Selofan torbalar
 15. Çeşitli boş kutular
 16. Kurdele
 17. Ofis
 18. Telefon
 19. Masa
 20. Sandalye
 21. Logo
 22. İnternet sitesi
 23. Broşür
 24. Tasarımcı

 

Hemen kazanmaya başlamak için

Eğer acil paraya ihtiyacınız var ve evlere şeker işi veren firmalarla irtibata geçerek onlar için şekerler yapabilirsiniz. Bunun için yazımıza yorum yaparsanız ihtiyaç sahipleri sizinler iletişime geçebilirler. Sadece şeker üzerine bile sayısız evde iş imkanı mevcuttur. Sizin için en uygun iş imkanını kendiniz belirlemelisiniz.

Evde iş yaparak para kazanmak veya evde kendi işiniz kurmak isteyenler evde iş imkanları kategorimizden birbirinden güzel işlere ulaşabilirler.

 

İlginizi çekebilir

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

+44 Adet Evde Yapılacak İşler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir