Akıllı Pencereler ile Güneş Işığını Kontrol Edin!

Hava durumuna göre, otomatik olarak aydınlanıp, kararan View marka pencereler, bir akıllı telefon uygulaması vasıtasıyla kontrol ediliyor.

Uzun yıllardır, pencerelerden yansıyan ışığa çözüm olarak stor perdeler ve jaluziler kullanılmakta. Şimdilerde bir pencere firması, akıllı pencereler üretiyor. Bu pencereler, cep telefonuyla uzaktan kontrol edilerek, otomatik olarak ışığı kesmekte ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. View marka devinimsel pencereler, hava durumuna göre kararıp aydınlanmak üzere programlanabiliyor, böylece içeri aşırı güneş ışığı vurması önlenebiliyor.

Sistem, bir sensör vasıtasıyla, güneşin konumunu izliyor ve internetten pencerelere vuran ışığın miktarı hakkında bilgi topluyor. Bu pencere, bir akıllı telefon uygulamasıyla yönetiliyor. Bu uygulama sayesinde pencere, internete bağlanılarak istenildiği şekilde kontrol edilebiliyor.

Pencerenin, aydınlanıp kararması, pencerelere verilen düşük voltajlı elektrik akımı sonucunda, elektronların hareketine bağlı olarak oluşuyor. View yöneticilerinin söylediklerine göre, teknolojileri ısı kaybını önleyerek, klima masraflarını kısmakta, böylelikle enerji tüketimi yüzde yirmi oranında azalmaktadır. Şirket yetkilileri, San Fransisco 49 futbol takımına ait Levi’s Stadyumu da dâhil olmak üzere, ABD’de çok sayıda binada, pencerelerinin kullanılmakta olduğunu da sözlerine eklediler.

Başarılı inovatif iş fikrinin aşağıdaki tanıtım videosunu da izlemenizi öneririz:

View marka akıllı pencereler, gelecekte, aynı zamanda güneş panelleri işlevi gören renkli camlı pencerelerle kombine edilip doğayla dost, yeni nesil pencereler yaratılabilir mi? Ne dersiniz?

Tüm dünyadan en yeni iş fikirlerini ve inovasyon ürünlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

 

İlginizi çekebilir

Güneş Işığı Almayan Odalara Harika Çözüm
Evi Aydınlatan Akıllı Ayna: Lucy

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir