Finlandiyalı Şirket Kişiye Özel Takı ve Aksesuar Üretiyor

Teknoloji ve kuyumculuğu birleştiren Finlandiyalı mücevher ve takı şirketi Jevelo, telefon uygulaması aracılığıyla yüklenen fotoğraflardan kişiye özel takılar üretiyor.

Finlandiyalı şirket Jevelo, iOS uygulaması ya da kendi web sitesi üzerinden kullanıcıların yüklediği fotoğrafları kullanarak kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlar üretiyor. Kişiye özel olarak tasarlanan bu aksesuarlar ya paslanmaz çelikten ya da gümüşten yapılıyor.

kisiye-ozel-taki1

Oyma ya da delgi usulüyle hazırlanan takıların fiyatı ortalama 65-110 euro arası. Avrupa, ABD, Avustralya gibi ülkelere ücretsiz kargoyla gönderilen takılar dünya genelinde büyük rağbet görüyor. Ayrıca Jevelo web sitesi üzerinden yüklediği görselleri satmak isteyen müşteriler 5 euroluk bir tasarımcı indirimi kazanıyor.

Kişiselleştirme giyim ve mücevher sektöründe artık çok yaygın bir halde. Peki sizce “kişiye özel ürünler” başka hangi sektörlerde yaygınlaşabilir?

 

İlginizi çekebilir

Yenilikçi Mobil Uygulamalar
Başarılı İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir