Gıda markası Knorr, eski aile tariflerini infografik posterlere dönüştürüyor

Gıda markası Knorr, elle yazılmış tariflerin tipografik eğitici posterlere dönüştürüldüğü “Receitas de Familia” isimli projesini yakın zamanda görücüye çıkarttı.

Günümüzde insanların birçoğu dağınık mutfaklarında yemek yaparken tarifleri takip edebilmek için pahalı tabletlerden kullanmaktadır. Peki, nesilden nesle geçen elle yazılmış aile yadigarı tariflere ne olacak? Gıda markası Knorr sayesinde bu muhteşem tarifleri yeniden kullanmaya başlayabileceğiz. Receitas de Familia isimli proje sayesinde elle yazılmış tariflerin fotoğrafını çekip eğitici posterlere dönüştürebiliyorsunuz.

Brezilya’da yemekler arkadaşların ve aile üyelerinin de katıldığı sosyal bir etkinlik olduğu için kampanyanın adı Aile Tarifleri’dir.  Brezilyada büyükanneler ve hatta büyükbabalar tarafından yazılan nesilden nesle geçen bir sürü tarif vardır. Yemek yaparken tariflerin zarar görmesini engellemek için elle yazılmış orijinal tariflerin resmini çekebilir ve tarifleri korumaya alabilirsiniz.

Resmi, Twitter aracılığıyla @KnorrBrasil’e “#receitasdefamilia” etiketiyle gönderdiğinizde Knorr ekibi tarifi özel bir görsele dönüştürüyor ve baskıya hazır halini size geri gönderiyor. Her posterde kara tahta kullanılıyor. Bunun amacı tarifin her adımını infografik olarak detaylandırmak. Tarif, en az bir tane de Knorr ürünü olmak üzere gerçek malzemelerle genişletiliyor.

Bu kampanya ailelerin nesilden nesle geçen elle yazılmış tariflerini korumasına ve postere dönüştürülen tarifleri kolay bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor.  Aynı zamanda tüketiciler hemen hemen bütün tariflerde kullanılan Knorr ürünlerinin çeşitliliğini fark ediyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir