Güneş Enerjili Akıllı Telefon Ekranları

Sunpartner Technologies ve Kyocera akıllı telefonların güneş enerjisi ile kendisini şarj edebilen bir ekran geliştirdi.

Akıllı telefon pillerinin ömrü, kısalığıyla bilinen evrensel bir problem halini almıştır. Daha önce hareket halinde şarj etmeyi sağlayan pek çok inovatif iş fikrini görmüştük. Telefonunuzu şarj edebileceğiniz güneş enerji panelli reklam kağıdı (solar print advertisement), güneş enerjili kulaklıklar ve vitray pencereler bunlardan sadece birkaçıydı.

Şimdi, Sunpartner Technologies, akıllı telefonların güneş enerjisiyle şarj olabilmesine imkan sağlayan fotovoltaik ekranı üretmesiyle bu alanda en çok dikkat çeken iş fikrini yaratmayı başardı.

Sunpartner Technologies, üç dakikalık güneş ışığını, bir dakikalık konuşma süresine çevirebilen güneş enejisi ile şarj edilen telefonun bir prototipini yapmak için dev Japon teknolojisi Kyocera ile işbirliği yaptı. Telefonun dokunmatik ekranı altına yerleştirilmiş olan cihaz, Sunpartner’ın 0.55 mm Wysips ekranını içeriyor. Ultra ince fotovoltaik katman yüzde 85’lik bir şeffaflığa sahiptir. Bunun anlamı, ekranın görsel görünümü üzerinde çok az etkisi vardır.

gunes-enerjili-telefon

Söz konusu teknoloji, pil ömrünü uzatmak ve acil enerji sağlamak için hemen hemen bütün cep telefonlarına uygulanabilir. Sonunda gelişmiş bir tasarım elektrikli şarj sistemini tamamen değiştirebilir.

 

İlginizi çekebilir

Güneş Enerjisiyle İlgili İş Fikirleri
Akıllı Telefondan Para Kazanma Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir