Hem yiyin hem takın: Altın kaplama KFC tavuk kemikleri

KFC’nin sıkı fanatikleri altın kaplama KFC kemiklerini takarak en favori fast food markalarına olan bağlılıklarını harika bir biçimde gösterebiliyorlar. Bu ilkel bir fikirmiş gibi görünse de altın kaplamanın barbarlık etkisini bir ölçüde azaltacağını düşünüyoruz.

Kentucky Fried Chicken altın kaplama kolyeler sadece iki bileşenden yapılıyor. Gerçek KFC kemikleri ve 14 karat altın. Kolyelerin küçük ve büyük olmak üzere iki boyu var. Bu kolye fikri Kentucky for Kentucky’daki bir grup insan tarafından bulundu.

Resmi internet sitelerinde şöyle yazıyor: “Yepyeni Kentucky keşfimizi tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu keşif oldukça havalı ve takı savaşlarını sonsuza kadar değiştirecek. Muhteşem bir KFC keşfini aldık ve tamamen yeni bir KFC keşfine dönüştürdük. Tıpkı Willy Wonka’nın Everlasting Gobstopper’ı gibi bizlerde Kentucky Fried Chicken’nin tek bir parçasından sonsuza dek keyif almanızın yollarını aradık. Sonsuza kadar.”

Kentucky for Kentucky’daki çalışanlar bu tuhaf takıyı yaratmak için takı tasarımcısı Meg C ile temas kurdular. Meg ilk parti kolyeyi erkek arkadaşının silip süpürdüğü 25 tavuk kanadının arta kalan parçalarından yaptı. Erkek arkadaşıyla tavukları yedikten sonra arta kalan kemikleri sabunla ve suyla temizledi ve “taze Kentucky havası ve güneşinde” kuruttu.

altin-kaplama-kemikler-1

Meg temiz ve kuru kemikleri vernikle kapladı ve daha sonra grafit ( saf yumuşak karbon)  iletken boyayla boyadı. Bu sayede bakır elektrolizle biçimlendirme sürecinde kemiklere yapıştı. Meg süreçle ilgili şu açıklamayı yapmıştır: “ Kemikler verniklendikten ve grafit ( saf yumuşak karbon)  iletken boyayla boyandıktan sonra elektroliz yöntemiyle bakır kaplandı.”

altin-kaplama-kemikler

Kemikler tamamen bakırla kaplandıktan sonra bakırın üzerine 14 ayar altın kaplama yapıldı. Meg’in kaplama sürecini en iyi biçimde başarması bir haftasını aldı ve sıfırdan 20 kolye yapması bir ay sürdü. Altın kaplama kemikler şu an için sınırlı sayıda üretildi ve satışlar 27 Haziran’da başladı. Küçük altın kaplama tavuk kemiği kolyeler 130 dolara satılırken büyük olanlar 160 dolara satılıyor.

Meg ürünün kullanımıyla ilgili bazı ipuçları vermiştir: “Kemik kolyenizi pantolon ve tişörtle veya kısa bir siyah elbiseyle kombinleyebilirsiniz. Altın bütün kıyafetleri harika gösteren bir malzemedir.”

Bu kolyeler Kentucky for Kentucky’nin ilk aptalca fikri değildir. Geçmişte KFC kokulu mumlar da pazarlamaya çalıştı.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir