Sizi Hırsızlığa Karşı Koruyan Akıllı Cüzdan

Giderek üzerinde daha az nakit taşıyan bir toplum olduğumuz hakkında konuşabileceğimiz çok şey var ve birçoğumuz dijital cüzdan fikrine oldukça sıcak bakıyor. Ancak akıllı saatler, mekanik saatlerin muhteşem parçalara dönüşmesini engelleyemediği gibi, Apple Pay gibi bir dizi hizmetlerin ortaya çıkışı da bizleri, kaliteli bir deriden yapılmış cüzdanın keyfini çıkarmaktan alıkoymayacaktır.

Wallor adındaki inovasyon ürünü, geleneksel cüzdanlar ile dijitalliği gerçek bir deri cüzdanda birleştirmeyi hedefliyor. Cüzdan aynı zamanda akıllı telefonunuzla da eşleşerek olası bir yan kesicilik olayında sizi bilgilendiriyor. Yaratıcısı Viorel Cretu, bu iş fikrinin yaşadığı bir hırsızlık olayı sonucunda aklına geldiğini söylüyor:

“Şubat ayında yurt dışına çıktığımda cüzdanım çalındı ve tüm kimliklerim içindeydi” diyor. “Nüfus cüzdanım, sağlık sigortam, üç banka kartım ve bir kredi kartım vardı. Tüm kartlarımda kablosuz çipler vardı, bu yüzden 20 doların altındaki harcamalar için herhangi bir şifre girmeye gerek yoktu. Sonuç olarak hırsızlar, bu basit yöntemi kullanarak hesaplarımdan 600 dolar çaldılar. Çalınan kartlarımı tekrar çıkartmak ise tam iki ayımı aldı ve 800 dolarıma mal oldu.” diye de ekliyor.

wallor-wallet

Herhangi bir girişimci için bu, harekete geçip çözüm üretmek için oldukça makul bir sebep. Cretu da tam olarak bunu yaptı.

Wallor isimli akıllı cüzdan cüzdanın içerisinde özel bir radyo frekanslı engelleyici katman bulunuyor. Bu katman, hırsızların temassız kartlarınızdan ruhunuz duymadan para çekmelerini mümkün kılan mobil tarayıcılara karşı koruma sağlıyor. Ayrıca cüzdan çalınma ihtimaline karşın da oldukça korunaklı.  Telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulama sayesinde akıllı cüzdan ile telefonu eşleştirebiliyorsunuz ve akıllı telefonunuz ile cüzdanınız birbirinden birkaç metre ayrılırsa telefonunuzdaki alarm devreye giriyor ve sizi uyarıyor. Buna ek olarak cüzdanınızın konumunu gerçek zamanlı olarak görebiliyor ve hırsızı takip edebiliyorsunuz.

Wallor bir dizi tasarıma, renge ve oldukça başarılı bir işleve sahip. Aynı zamanda bir iPhone kadar ince.

Cüzdan hakkında bilmek istediğiniz daha başka detaylar var ise cüzdanın Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Başarılı bir inovasyon ürünü olan akıllı cüzdanı, 56 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş verebiliyorsunuz.

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı İş Fikri: Hırsız caydırıcı sahte TV
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir