Hırsızlığa Karşı Korumalı Dünyanın En Akıllı Cüzdanı

Kağıt para, kimlik kartları, kredi kartlarıyla dolup taşan cüzdanlar hali hazırda anakronistik bir eşya gibi görünüyor. Peki ya cüzdanınızın 512MB RAM’i, dahili bir kamerası ve WiFi özelliği olsaydı?

Volterman, Indiegogo’da başlatılan yeni bir akıllı cüzdan projesi. Bir ekrana sahip olmaması dışında eski bir akıllı telefonun tüm özelliklerine sahip olan cüzdanı pek çok işinizi halletmek için kullanabiliyorsunuz. GPS, Wi-Fi için 3G bağlantısı ve RFID korumasına sahip olan  cüzdan, telefonunuzu kablosuz olarak ve kendini de deri bir şarj kılıfı ile şarj edebiliyor. (Telefonunuz kablosuz şarjı desteklemediği takdirde kablo ile şarj edebilirsiniz.) Ayrıca, cüzdan ve telefonuzu bluetooth’la eşleştirip telefonununuzu ya da cüzdanınızı bir yerde unuttuğunuzda ikisinde de alarm çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede unuttuğunuz eşyayı kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Cüzdanın en ilginç özelliği ise dahili bir kameraya sahip olması. Cüzdan kayıp modundayken cüzdanı açan kişinin(muhtemelen bir hırsızın) fotoğrafını çekiyor. Bazıları, cüzdanlarında bir kamera bulunmasını oldukça garip karşılayabileceğinden bu özellik isteğe bağlı olarak listelenmiş.

Cüzdan; 2,000 mAh ila 5,000 mAh arasında değişen piliyle, çif taraflı üç adet kart bölmesiyle birlikte geliyor. 45 bin dolarlık fon hedefini aşarak 780 bin dolar bağış toplamayı başaran akıllı cüzdan hakkında aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Unutmadan belirtelim; başarılı bir iovasyon ürünü olan bu akıllı cüzdana sahip olabilmek için ön satış fiyatı olan 98 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Daha önce sizlere kapkaçı önleyen aksesuar ve çalındığında alarmı ötmeye başlayan cüzdan gibi hırsızların korkulu rüyası olan iş fikirlerinden bahsetmiştik. Sizce hırsızlığı önlemeye ve hırsızları caydırmaya yönelik başka ne gibi iş fikirlerive inovasyonlar hayata geçirilebilir.

 

İlginizi çekebilir

Hırsızlığı Önlemeye Yönelik Girişimler
Akıllı Ürünler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir