İlginç yağmurluk yağmur suyunu içilebilir suya dönüştürüyor!

Raincatch isimli inovasyon  örneği, su arıtabilen bir yağmurluk ki, yağmur suyunu depolayarak kullanıcının hem yürüp hem de dilediğinde su içerek keyif yapmasını sağlıyor.

Bir de şöyle bakalım, Raincatch’i yağmurlu havalarda giyerek asla susuz kalmayacaksınız. Hyeona Yang and Joshua Noble adlı 2 girişimci öğrenci tarafından geliştirilen ilginç yağmurluk sayesinde bir taraftan yağmurun tadını çıkarırken bir taraftan da susuzluğunuzu giderebileceksiniz.Tabii ki, dünyanın bazı bölgelerinde hala yağmur suları içilebilecek kadar temiz ancak bugünün kirli atmosferinde suyu arındırmadan içmek çok ciddi risk barındırıyor.

Harika bir inovasyon ürünü olan yağmurluk, bir sürü tüplerden oluşan çok büyük plastik bir poşete benzese de, içerisinde oldukça kompleks bir sistem barındırıyor. Yağmurluğun yakası yağmur suyunu yakalıyor ve oradan filtreye, kimyasal temizleme sistemine aktarıyor. Sonrasında içilebilir su, omuzların çevresindeki ceplerde depolanıyor ve giyen kimse de yağmurluktan suyunu rahatlıkla içebiliyor.

Yağmurluk hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En ilginç inovasları ve yaratıcı fikirleri paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir