İnovasyon Örneği: BleepBleeps

Daha önce sizlerle güzel bir inovasyon örneği olan Teddy isimli oyuncak ayıdan bahsetmiştik. Şimdi de buna benzer bir iş fikrinden bahsetmek istiyoruz sizlere. BleepBleeps isimli dost canlısı karakterlerin her biri farklı bir işleve sahip ve ailelerin çocuk sahibi olma ve çocuk yetiştirme konularında yardımcı oluyor.

Şimdi sizlere bu küçük sevimli inovasyonları bir bir tanıtalım. Olivia P Sticks: Hamile kalmak isteyen anneler bu dostumuzu kullanabilirler. İdrar testi ile annenin yumurtlama döneminde olup olmadığını ve hamile kalma olasılığını hesaplayabiliyor. Master Bates isimli karakter de babanın sperm sayısını ölçerek çocuk sağlıklı olup olmadığını belirleyebiliyor. Eğer gebelik oluşursa Ultra Stan sayesinde anne karnındaki bebeğin canlı ultrason görüntüleri izlenebiliyor. Bebek dünyaya geldiğinde ise diğer karakterler bebeğin hareketlerini algılama, anlık video görüntüsü sunma, bebeğin sağlık durumunu test etme ve gps ile yerine tespit etme gibi hizmetler veriyorlar. Aşağıdaki video bu inovasyon örneği ve teknoloji harikası sevimli karakterleri görebilirsiniz.

Ayrıca harika bir iş fikrinin ürünü olan her karakter elde ettiği bilgileri istenilen şekilde akıllı telefonlara aktarabiliyor.

En güzel inovasyon örneklerini ve harika iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir