İnsanlara patates göndererek ayda 10,000 dolar kazanan girişimci!

Potato Parcel, muhtemelen Pet Rock’dan ( evcil kaya ) sonraki en komik iş fikri. Girişimci Alex Craig kız arkadaşına bu fikirden bahsettiğinde, kız arkadaşı gözünün içine baka baka onunla alay etmiş. Ancak Craig planı doğrultusunda ilerlemeye devam etti ve şimdi köşeyi dönen kendisi oldu.

İş modeli oldukça basit – patatesler aracılığıyla anonim mesajlar gönderiliyor. Kullanıcılar patates siparişlerini online olarak veriyorlar, mesajlarını ekliyorlar ve isimsiz bir şekilde istedikleri kişiye gönderiyorlar. 24 yaşındaki Craig bu iş fikrini bu yılın başlarında kız arkadaşıyla öğle yemeği yerken bulduğunu söyledi. Kız arkadaşı ona tek bir patates bile satamayacağını ve bu fikrin şu zamana kadar duyduğu en aptalca şey olduğunu söylemiş.

Craig’in iş fikri popüler olduğunda herkes çok şaşırmış. Craig şunları söyledi: “İkinci gün Reddit üzerinden promosyona başladık ve 2,000 dolarlık sipariş aldık.” Şu zamana kadar 2,000’den fazla patates satmayı başardı ve mayıs ayından beri ayda 10,000 dolarlık düzenli kar elde ediyor.

patatates-gondererek-zengin-olan-girisimci-1

Craig sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Amerika genelinde binlerce insana patates gönderdik ve biraz tuhaf ve hatta kısa süreliğine de olsa birilerinin hayatını etkiledik.” Bu başarılı işadamının girişimci olmak isteyenlere verdiği sağlam bir tavsiye var: “Herkesin kendini tutmasına neden olan iki şey var: korku ve şüphe. Başarısızlık korkusu ve şüpheyi altedebilirseniz büyük şeyler başarabilirsiniz.

Orta büyüklükteki patateslerin fiyatı 8 dolar ve bu patateslere 100 karakter sığıyor. Büyük olanların fiyatı ise 10 dolar ve bunlara da 140 karakter sığıyor. Patatesler Amerika’nın her noktasına gönderilebiliyor. Bu tuhaf patateslerin alıcıları fotoğraflarını Twitter’da paylaşıyorlar. Bazıları daha düz mesajları tercih ederken, diğerleriyse daha eğlenceli mesajları tercih ediyor. “Babalar günün kutlu olsun.” veya “Patates baskısı yap, beni hatırla!” vb.

Craig siyah bir keçeli kalemle mesajları patateslerin üzerine kendi yazıyor. Ucuz, eğlenceli ve karlı. Bu en ideal iş modeli olmalı diye de sözlerine ekliyor.

Siz değerli okuyucularımız için en ilginç iş fikirlerini ve başarılı girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Zengin eden saçma iş fikirleri
İlginç başarı hikayeleri
Sıradışı para kazanma yöntemleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir