İnstagraf fotoğraflarınızı yemek ister miydiniz?

Instagram uygulaması şüphesiz, ortalama bir akıllı telefon kullanıcısını bir fotoğrafçıya çevirmiş dıurumda. Bu uygulamanın ayrıca kullanıcılarına çektikleri fotoğrafları birçok sosyal mecrada anlık kullanımına imkan vermesi uygulamayı oldukça popüler kılmakta . Birleşik Krallık’ta şeker üreticisi olan Boomf adlı bir girişmci firma, intagramın bu popülaritesini kendi lehine kullanarak, marshmallow şekerlerinin üzerine, isteyen herkesin favori fotoğraflarını koymalarına imkan veren bir hizmet geliştirdi. Ürün geliştirme stüdyosu Mint Digital’in bu parlak buluşu, tarafımızca hemen fark edildi tabii ki. Kullanıcılar, oldukça basit bir şekilde Boomf websitesinden kendi instagram hesaplarını kullanarak giriş yapıyorlar. Sonrasında şekerin üzerine bastırmak istedikleri 9 adet fotoğraf çekiyorlar. Her birinde farklı bir resmin olduğu marshmellowları barındıran 4 x4 cm ebadındaki kutular, posta ile kapınıza kadar geliyor ve siz de arkadaşlarınızla keyifle paylaşma imkanı buluyorsunuz, aynı zamanda fotoğrafçılıktaki yeteneklerinizi de sunmuş olursunuz. Her kutu yalnızca 15 dolar olmakla birlikte, firma tüm dünyaya gönderi gerçekleştiriyor.

Bu girişimcilik fikri, sosyal paylaşım konseptine ekstradan bir tat boyutu da ekleyerek, Instagrama yeni bir boyut getirmiş oldu.Sizce sosyal medyaya yönelik başka ne gibi girişimcilik fikirleri hayata geçirilebilir?

Henüz aradığı işe kavuşamayan girişimcilere özel, dünyanın dört bir yanından araştırdığımız  girişimcilik ürünlerini ve yaratıcı iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir