Her Ortamda Çalışan Kişisel Akıllı Hava Temizleyici

Yepyeni bir iş fikri ve girişimcilik ürünü ile daha karşınızdayız. Yakın gelecekte dünya çapında hava kirliliğinin ve alerjenlerin sayısının artacağının öngörüldüğü şu dönemlerde, bu soruna çözüm vadeden yeni iş fikirleriyle daha çok karşılaşır olduk. Bunların son örneği ise Wynd isimli kişisel hava temizleyici.

Artık temiz hava soluyabilmek için oksijen maskesi kullanmanıza gerek yok. Wynd Technologies adlı şirket, kendi ismini taşıyan kişisel hava kalitesi izleyicisini ve hava temizleyicisini bir set halinde piyasaya sürdü. Cihaz etrafınızdaki havanın kalitesini ölçüyor ve gerektiği durumlarda havayı temizlemek için çalışmaya başlıyor.

Wynd, tam olarak kullanıcıların soluduğu havanın kalitesini arttırmak için tasarlanmış. Cihaz; alerjenler, bakteriler, toz parçacıkları ve daha birçok zararlı partikülü filtreliyor.

Wynd şirketinin CEOsu ve kurucu ortağı olan Raymond Wu bir açıklamada şunları dile getirdi: “Hayat sizi nereye götürürse götürsün sağlılık ve konforlu bir hava ortamını size garanti edebilecek bir ürün yaratmak istedik. Wynd, gerek alerjenler gerekse endüstriyel kirlilik olsun dünyanın her yerinde insanların günlük olarak karşılaştıkları hava kalitesi problemini çözmek için tasarlandı.

Set olarak kullanıldığında hava kalitesi izleyicisi, otomatik olarak temizleyicinin seviyesini etrafındaki çevreden aldığı veriler doğrultusunda ayarlıyor. Buna alternatif olarak, hava kalitesi izleyicisi tek başına da çeşitli alanlarda veri toplamak için kullanılabiliniyor. Portatif olan bu cihazı anahtarlıklarınıza bile kolayca takıp yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Kullanıcılar, başarılı bir girişimcilik ürünü olan Wynd sisteminin topladığı verilere iOS uygulaması sayesinde erişebiliyorlar. Mevcut hava kalitesine ek olarak kullanıcılar, hava temizleyicisi tarafından ne kadar bir kirliliğin de temizlendiğini görebiliyorlar. Sistem ayrıca filtrelerin değişmesi gerektiği zamanlarda size uyarı da veriyor ve hatta uygulama aracılığı ile bitmesine yakın iken otomatik olarak satın alma seçeneği sunuyor.

Başarılı girişimcilik ürününün aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde klinik sorumlusu olan Dr. Alan Cohen bir bildirisinde şunları söyledi: “Kirlilik ve alerjenlerden arındırılmış bir ortamda yaşamak genel sağlığımız ve refahımız için çok önemlidir. Wynd’in akıllı ve portatif temizleyicisi, insanlar nerede olurlarsa, olsunlar daha sağlıklı hava solumalarına yardımcı olabilecek çığır açan bir gelişmedir.”

Girişimcilik ürünü şu an Kickstarter üzerinden yaklaşık 420 liraya satılıyor. Ayrı olarak hava kalitesi izleyicisini satın almak isterseniz. 210 lirayı daha gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

İlginizi çekebilir

Geleceğin En İyi İş Fikirleri
Başarılı Girişimcilik Projeleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir