İnstagram’dan satış yapmak isteyenler için ipuçları

Instagram yeni aldığınız kıyafeti göstermek, arkadaşlarınızla yediğiniz öğle yemeğini paylaşmak veya son maceranızdan kalan görüntüleri sergilemek gibi birçok şey için kullanılabilir. Ancak Instagram’ı harika bir pazarlama ve işinizi büyütme aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Peki, instagram’dan ürün satışı nasıl yapılır?

Bu makalede sizlere, bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız ve instagram’dan satış yapmak için birbirinden değerli ipuçları sunacağız.

 

Ürünlerinizi sergileyin

Bu noktada bir şeyi netleştirmek istiyoruz. Ürünleri paylaşmak ve ürünleri sergilemek arasında fark var. Ürünlerin fotoğraflarını rafta, kutuda veya sıkıcı ortamlarda çekmek ürünleri paylaşmaktır. Ürünleri sergilemek ürünün nasıl kullanıldığını örneklerle göstermektir.

Ürününüz takıysa, kolyenin masa üstündeki fotoğrafını paylaşmayın. Bunun yerine kolyeyi yeni sezon bir tişörtle ve hatta bir yüzükle kombinlediğiniz bir fotoğraf paylaşın. Restoranınız varsa, tezgahta duran yemeklerin fotoğraflarını paylaşmayın. Bunun yerine mumların, bir buket çiçeğin ve yemeğin olduğu bir masanın fotoğrafını paylaşın. Ürününüz için atmosfer yaratın.

 

Fiyat veya detaylar eklemek

Takipçilerinizin dikkatini çekmek ve ürünlerin satışta olduğunu göstermek için ürün fotoğraflarına fiyat bilgisi veya detaylar ekleyebilirsiniz. Bunun için bir uygulama veya photoshop gibi bir tasarım programı kullanmanız gerekir. İndirimde olan bir ürününüz varsa, satış fiyatının üstüne kırmızı bir indirim etiketi yerleştirebilirsiniz. Bu sayede, takipçileriniz başlığı görmese bile ürünün indirimde olduğunu ve indirimli fiyatının ne olduğunu bilirler.

Bazıları fiyatı göstermemeyi tercih ediyor çünkü fiyat bazı kullanıcıları caydırıyor. Görsel üzerine fiyat koymak yerine “mevcut” veya “sınırlı sayıda” veya “yeni gelenler” gibi ifadeler kullanıyorlar. İyi pazarlama ifadelerinden faydalanmak müşterilerin hesabınızı tekrar tekrar kontrol etmesini sağlayacağını unutmayın.

 

İyi bir açıklama yazın

Ürün resminin açıklaması; ürününüze, markanıza, düşüncelerinize ve hedeflerinize bağlı olarak değişir. Resmi ve ürünü açıklamak için hikaye kullanmak isteyebilirsiniz. A fiyatını, elinizde ne kadar ürün kaldığını söylemek isteyebilir veya mevcut seçenekleri ilave edebilirsiniz. Ne paylaşırsanız paylaşın, müşterileri ürünü almaya teşvik edecek iyi bir açıklama hazırladığınızdan emin olun.

İnstagram’ın sadece ürünlerin satıldığı bir yer olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Tıpkı diğer sosyal medya siteleri gibi çeşitli yazılar paylaşabilir ve takipçilerinizle temas da kurabilirsiniz. Böylece daha sadık müşteriler elde etmiş olursunuz.

İnstagram’dan para kazanmak isteyen girişimcilere özel yazılar paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdiden bol kazançlar dileriz.

 

İlginizi çekebilir

İnstagram’dan nasıl para kazanılır?
Facebook’tan para kazanmak
Twitter ile para kazanın!
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir