Japonlar, akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı üretti!

Temizliğiyle ünlü olan millet Japonların en büyük iletişim firması NTT Docomo, yeni bir tuvalet kağıdı piyasaya sürdü. Bu tuvalet kağıdı akıllı telefonların ekranlarını temizlemeye yarıyor ve Narita Uluslararası Havaalanı’nın tuvaletlerinde bulunuyor.

akıllı telefon için tuvalet kağıdı

Akıllı telefon tuvalet kağıtlarını, havalanının gelen yolcu bölümündeki 7 farklı noktada, normal tuvalet kağıtlarının yanında görmek mümkün. Son dönemde yapılan araştırmalara göre akıllı telefon ekranlarında yaşayan bakteri sayısı o kadar fazla ki, klozetlerde bulunan bakteri seviyelerinden bile daha yüksek. NTT Docomo’nun akıllı telefon kağıtlarının üstünde ülkeye gelen insanlara karşılama niteliğinde bilgiler yer alıyor. Şirketin wifi hizmetlerini de içeren bilgiler her kağıt parçasının üstünde bulunuyor. Firmanın açıklamasına göre, 2017’nin Mart ayına kadar bu kağıtları aynı lokasyonda bulmak mümkün olacak.

akilli-telefon-tuvalet-kagidi

Yeni ve beklenmedik reklam fikirleri hem orjinalliği hem de zekice yaklaşımı ile her zaman ilgi çekiyor. Bazı pazarlama kampanyaları için üretilen bu tür ilginç fikirler kamu sağlığı ve eğitim yararına olacak şekilde nasıl düzenlenebilir?

 

İlginizi çekebilir

Reklam ve Pazarlama Alanındaki En İyi İş Fikirleri
En Yaratıcı Gerilla Pazarlama Örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir