Kalbiniz Bu Sütyenlere Emanet!

Bloomer Tech adlı teknoloji şirketinin yeni tasarımı akıllı sutyenler, içerisindeki yıkanabilir ve esnek devreler sayesinde kullanıcının kalp sağlığını gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor.

Daha önce meme kanseri teşhisinde ya da kalp krizlerinin önceden tespitinde kullanılmak üzere giyilebilir akıllı nesneler olarak tasarlanmış sütyenleri incelemiştik. Bu alandaki son gelişmelerden biri de, kullanıcıların kalp sağlığını izleyebilmelerine yardımcı olan akıllı sütyenler.

Sağlık alanında kullanıcılara ait kimi bireysel sorumlulukların giyilebilir cihazlara devredilebileceğine inanan Bloomer Tech isimli şirket, içerisinde gündelik kıyafetlere uygun olarak tasarlanmış yıkanabilir ve esnek devrelerin olduğu özel sütyenler geliştirdi. Aynı zamanda şirketin ilk ürünü olan ve tamamen kablosuz bağlantı teknolojisi ile çalışan bu sütyenler, kullanıcının kalp sağlığı ile ilgili birçok özelliği takip edebilen sensörlere sahip. Sensörler vasıtasıyla kalple ile ilgili toplanan veriler bluetooh yoluyla kullanıcının akıllı telefonundaki aplikasyona gerçek zamanlı olarak iletilebiliyor. MIT Mühendislik Bölümü ile işbirliği içerisinde yürütülen proje hala geliştirme safhasında olsa da, devre ve sensörlerin daha birçok farklı giyilebilir nesneye uyarlanabileceği düşünülüyor.

Sizce başka hangi giyilebilir ürünler sağlık alanında birer akıllı cihaza dönüştürülebilir?

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji Sektöründeki İş Fikirleri
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir