Kolları olmayan masa tenisi oyuncusunun başarı hikayesi

Tüm dünyayı derinden etkileyen başarı hikayelerini araştırmaya devam ediyoruz. Mısırlı masa tenisi oyuncusu İbrahim Hamato’nun kolları yok. Ancak o neredeyse bütün amatör masa tenisi oyuncularını örnek başarısı ve azmiyle utandırıyor. Ağzıyla raketi nasıl tuttuğu ve bu şekilde nasıl atıştığı yaptığı bize göre hala bir muamma ancak onu izlemek gerçekten büyüleyici.

İbrahim 10 yaşındayken bir kaza geçirdi ve bu kazada kollarını kaybetti. Ancak masa tenisinden asla vazgeçmedi. İbrahim kazadan sonra masa tenisine yeniden nasıl başladığı ile ilgili şunları söylemiştir: “Kaza geçirdikten üç sene sonra yeniden masa tenisi oynamak istedim. Raketi kollarımın arasına sıkıştırdım ancak işe yaramadı. Farklı hareketler denedikten sonra ağzımla oynayabildiğimi fark ettim.” Büyüleyici atlet Tokyo’da düzenlenen Dünya Masa Tenisi Şampiyonasına onur konuğu olarak davet edildi. Şampiyonada dünyanın en iyi masa tenisi oyuncularıyla yaptığı maçların kısa video klipleri gösterildi. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Adham Sharara İbrahim’in servislerinin inanılmaz olduğunu ve bazı atışlarının gerçekten olağanüstü olduğunu belirtmiştir. İbrahim katıldığı turnuva ilgili şunları söylemiştir: “Dünyanın en iyi oyuncularını izlemek benim için en büyük ödül. Umarım ki insanlara çok çalıştıkları sürece hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösterebilmişimdir.”

İbrahim bu videoda dünyanın en iyi masa tenisi oyuncularına karşı oynuyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bizde videoyu izleyene kadar onun ne kadar iyi bir masa tenisi oyuncusu olduğunu bilmiyorduk.

İşte İbrahim’in başarı hikayesinin en tatlı kısmı: “Hayatımda iki büyük başarım var. Birincisi her şeyim karım. İkincisi de her noktasından keyif aldığım masa tenisi.”

Dünyanın dört bir tarafından ilham veren, büyüleyici başarı hikayelerini ve örnek alınacak hayatları araştırmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.