Maceraperest İş Fikri: Skydiving

Serbest paraşütçülük(skydiving) sıradan bir iş değildir. Böyle bir iş kurmak ve yönetmek için hem bilgi birikimi hem de beceri gerekir.

Serbest paraşütçülükte iyi değilseniz ve sertifikalı değilseniz bu işi yapmanız mümkün değildir.

Günümüzde maceracı insanların çoğu rekabetçi ve eğlenceli spor dallarıyla ilgilenmektedir ve bunlardan biri de serbest paraşütçülüktür. Ekstrem sporlardan biri olan serbest paraşütçülükte uçaktan atlarken büyük risk alırsınız. Bununla birlikte düşündüğünüz kadar da tehlikeli bir aktivite değildir. Yine de herhangi bir ekstrem sporla ilgilenmeden önce ruhsal ve fiziksel olarak hazır olduğunuzdan emin olmalısınız. Profesyonel serbest paraşütçüler için bu işe başlamak harika bir iş fırsatıdır. Bunun dışında istekli ve heyecanlı kişilerle becerilerinizi paylaşarak ek gelir de elde etmiş olursunuz.

 

Kafa yormanız gerekenler

Tıpkı diğer işlere başlar gibi serbest paraşütçülük işinde de size rehberlik edecek bir planlama yapmanız gerekir. Her şeyden önce iş planı hazırlamalısınız. İş planınızı geliştirirken amaçlarınızı ve vizyonunuzu düşünmeli ve planınıza eklemelisiniz. Serbest paraşüt işinizi nerede kuracaksınız? İş planınız mekan araştırmasıyla başlamalıdır. Açıkçası amaçlarınıza uygun stratejik bir yer seçmelisiniz. Bu tür bir işe başlamadan önce ilgili resmi kurumların yönetmeliklerine ve bütün gerekliliklerine uyduğunuzdan emin olmanız gerekir. Dahası serbest paraşüt işine başlarken eğitimli paraşüt hocaları ile anlaşmanız gerekir. Serbest atlayış dersi ve kursları vererek eğitimini tamamlayan öğrencilere sertifika verebilirsiniz.

Hiçbir işe yasal belgeleri tamamlamadan başlayamazsınız. Yasal belgelerin nasıl tamamlanacağını bilmiyorsanız bir avukat ile anlaşarak sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede bir şeyleri eksik yaptım mı diye endişelenmezsiniz. Suçlamaları ve para cezalarını önlemek için gerekli olan bütün izinleri ve onayları alın. Ruhsat ve izinlerin dışında pazarlama faaliyetleri yürütmeden hiçbir müşteriyi etkileyemezsiniz. Kapsamlı bir pazarlama planı geliştirmek iş planı hazırlamak kadar önemlidir. Aralarında ki farksa pazarlama planı müşterileri nasıl etkileyeceğinizi ve onlarla nasıl muhatap olacağınızı gösterir.

Pazarlama planınızı hazırlarken bu işi uzun süredir yapan başarılı bir profesyonelden tavsiyeler alın. Bu sayede kendi işinizde de kullanabileceğiniz faydalı fikirler öğrenirsiniz. Aynı şekilde bu işi yürütmenin iyi ve kötü noktalarını tespit edersiniz.

Sıradışı bir iş kurmak isteyenler için en ilginç işleri ve heyecan verici iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir