Mobil Oto Yıkama İşi Yapmak

Mobil oto yıkama işinin popülerliği her geçen gün artmaktadır.  Bunun en önemli sebebi bu tür hizmetlerin sağladığı kolaylıktır. İnsanların çoğu yaşamlarında hızlı hareket etmek zorundadır. Günümüzde zaman en önemli bileşendir. Bu nedenle insanlar için araçlarını oto yıkamalara götürmek can sıkıcı bir angaryadır. Mobil oto yıkama sayesinde insanlar araçlarını hızlı ve yerinde yıkatma imkânına sahip olurlar. Mobil oto yıkama işletmeleri aracılığıyla araç sahipleri araçlarını istedikleri zaman istedikleri yerde yıkatabilirler.

Kendi oto yıkama işini kurmak isteyen bir girişimci olabilirsiniz. Belirtilen sektörde görevlerinizi nasıl yerine getirmeniz gerektiğini bilirseniz bu girişim sizin için karlı bir yatırım olacaktır.

 

İdari Görevler

Oto yıkama işletmeleri diğer işletmelerle benzer görevlere sahiptir. İşletme sahibinin seçtiği çalışanlarını bireysel ve takım olarak insan kaynakları yöneticisi gibi yönlendirmesi gerekir. Başarılması gereken işletme amaçlarını ve hedeflerini öğretmesi gerekir. Hizmet ekibi müşterilerin taleplerine uygun şekilde görevlendirilmelidir ve müşterilerin farklı isteklerini yerine getirebilmelidirler. Hırsızlıkları önlemek için muhasebe görevlerini işletme sahibinin yürütmesi daha uygundur. Zamanı yoksa veya muhasebe işlerinden anlamıyorsa muhasebe hizmetleri veren bir firma ile birlikte çalışabilir.

 

Pazarlama Görevleri

Bağımsız veya başka türlü bir işletme sınırlı sayıda müşteriyle büyüyemez. İşletmelerin reklam metotlarıyla müşterilerin aklını çelmesi gerekir. Mobil oto yıkama işletmeleri genellikle kendi bölgelerinde faaliyet gösterirler ancak çevre bölgelere de yayılabilirler. Bu işletmelerin çevre bölgelerdeki müşterilere ulaşabilmesi için devamlı olarak el ilanları veya broşürler dağıtması gerekir. Ayrıca potansiyel müşterilerin olduğu bölgelere afişler yerleştirmeleri de önemlidir. Pazarlama faaliyetleri yönlendirmeler aracılığıyla da yapılabilir. Oto yıkama sektöründeki iş adamları ve girişimciler meslektaşlarıyla ilişki kurarlar. Bu sayede hizmetleriyle ilgili haberler kısa sürede yayılır.

 

Müşteri Talepleri

Mobil oto yıkama işinde müşterilerle ilgilenirken esnek olmalısınız. Müşteriler çalışma yerlerinin yakınında veya bir otoparkta araçlarının yıkanmasını isteyebilirler. Bu nedenle hizmet sağlayıcının faaliyet alanına aşina olması gerekir. İşletme sahibinin bütün sınırları, sokak isimlerini ve caddeleri bilmesi gerekir.

Müşterilerin talep ettiği bir diğer konuysa su kullanılmadan araçların yıkanmasıdır. Bu alışılmadık araç yıkama türü sayesinde yüzeyler kir ve pislikten arındırılır. Özellikle çabucak yıkanması gereken araçlar olduğunda faydalı bir yöntemdir. Buharlı oto yıkama da bunlardan biridir. Birkaç türlü yıkama hizmeti verebilmek müşteri kitlenizi büyük oranda artıracaktır.

Son olarak, müşteriler pasta ve cila gibi ek hizmetler de talep edebilir. Özel hizmetleriniz varsa müşterilerinizin memnuniyeti katlanarak artacaktır.

 

Mobil oto yıkama işine başlamanın kolay yolu

Eğer yeni iş kurma ve başarılı olma konusunda korkularınız var ise bayilik almayı tercih edebilirsiniz. Mobil oto yıkama bayiliği alarak küçük ayrıntılarla kafanızı ağrıtmamış olur ve aynı zamanda başarılı olma konusunda riskinizi en aza indirmiş olursunuz.

İş kurmak isteyenler için en cazip ve karlı iş kurma fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir