Navigasyon Cihazı Bisikletçilere Gidecekleri Yönü Gösteriyor

BeeLine, akıllı cep telefonlarından aldığı GPS verisiyle bisiklete binenlere gidecekleri yönü gösteriyor.

En kısa mesafeyi takip etmek şehirde bisiklete binen kişiler için her zaman tercih edilen bir şey olmayabiliyor. BeeLine da bu doğrultuda çalışan ve spesifik bir rota göstermek yerine gidilecek genel yönü gösteren bir navigasyon cihazı.

BeeLine bisikletin gidonuna monte edilen pusula benzeri küçük bir cihaz. Cihaz, akıllı cep telefonundan aldığı GPS sinyali sayesinde “100 metre sonra sola, 50 metre sonra sağa” tarzı yönlendirme yapmak yerine gidilecek yerin yönünü gösteriyor. Cihazın ekranı hem gidilecek yönü hem de kalan mesafeyi gösteriyor kullanıcılara. Ayrıca rotada belli noktaların işaretlenmesine izin vererek belirli yerlerden geçmemeye ya da en sevdiğiniz kafenin önünden geçmenize de olanak sunuyor. Barber Osgerby tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan cihaz e-kağıt ekranı sayesinde tüm ışık koşullarında görülebiliyor. Gece sürüş ışığı da bulunan BeeLine, su geçirmiyor ve şarjı 4 hafta kadar dayanabiliyor.

BeeLine’ın geliştiricilerinden Tom Putnam şöyle diyor: “Bu cihaz insanlara bisiklete binmenin ne kadar keyifli bir şey olduğunu yeniden gösterecek. Zira insanlara kendi yollarını seçebilme özgürlüğü tanıyor. Bu sağa dön-sola dön tarzı uyarılar veren navigasyon cihazlarında olmayan bir özellik.”

Başarılı bir inovatif iş fikri olan cihaz hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

BeeLine, 2015 yılında Indiegogo’da fon topladı ve şu an ön siparişe hazır. Sizce bu basit iş fikri bisikletçilik dışında başka bir alanda da kullanılabilir mi?

 

İlginizi çekebilir

” Yok Artık! ” Dedirten İcatlar
Girişimcisine Milyon Dolarlar Kazandırmış 25 İş Fikri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir