Online iş kurmanın ve daha iyi bir hayat yaşamanın 5 adımı

Dünya genelinde bir sürü insan, online olarak satılan ürünler veya hizmetler için milyonlarca lira harcıyor. Yapılan tahminlere göre her gün 2.5 milyar insan internete giriyor. Bilgi çağında yaşıyoruz ve siz de internetin gücünü ve erişimini kullanarak kendi işinizi kurabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Pazarda birçok fırsat var ancak rekabet de var. Herhangi bir konuyu Google’da aratabilirsiniz ve bu konuyla alakalı pazara hizmet veren en az birkaç tane girişimci bulabilirsiniz. İster var olan işinizi internet aracılığıyla büyütmek istiyor olun ister online bir iş kurmak istiyor olun, ilerlemek için dikkat çekmeniz gerekiyor.

İnternet, istediğiniz yaşam tarzına uygun iş kurma fırsatı sunuyor. Dünyanın herhangi bir yerinden kazanç elde etme fikri artık bir fantezi değil. Aslına bakacak olursanız ben bu makaleyi Panamaya doğru giderken yazıyorum. Uçarken para kazanıyorum. İşte başarılı ve karlı bir online iş kurmanın 5 adımı:

 

1 – Karlı bir konu seçin

Konu seçmek başlı başına zor bir iştir. Bulduğunuz konunun karlı olduğundan emin olun. Müşterilerinizin alım gücünü hesaba katın ve sunacağınız şeyi buna göre seçin.  Kimlerin hedef kitlenize hizmet ettiğini ve nasıl hizmet ettiğini görmek için araştırma yapın.

Online girişimcilik genel olarak uyumlu bir topluluktur. Diğer girişimcilere sorular sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz. Herhangi bir cevap alamazsanız aradığınız cevapları Google’da bulabilirsiniz.  Konudan ve hedef kitleden kazanç elde etmeye çalışmadan önce kazanç potansiyelinin olduğundan emin olun.

 

2 – Güçlü bir zemin yaratın

Online zemin internet sitesi, e-posta listesi ve sosyal medya takipçilerinden oluşur. Online işlerin bir sürü mikro yönü vardır. Unutmayın ki hedef kitlenizin dikkatini çekmeniz gerekecek. İnternet siteniz sade ve temiz olsun. İnternet siteniz kafa karıştırıcı olursa insanlar sıkılırlar ve başka sitelere yönelirler. Çok fazla sayfanız olmasın. Okuyuculara mesaj vermek ve girişimci olarak kendiniz hakkında bilgi vermek için “hakkında” sayfası olsun.

Milyarlarca sosyal medya kullanıcısı var ancak organik erişim yok denecek kadar az. Kitlenize ulaşmak için para harcamanız gerekiyor. E-posta pazarlama, potansiyel müşteriyi devamlı müşteriye dönüştürmenin en iyi yollarından biridir. E-posta listesi oluşturun ve insanların aklını çelmek için küçük dijital hediyeler verin. Her sosyal medya platformunda yer almaya çalışın ancak abartmayın. Bunu stratejinizin bir parçası olarak kullanın.

 

3 – Müşteri tabanınızı oluşturun

İnternet siteniz ve sosyal medya varlığınız kötü olursa, insanların dikkatini çekemez ve onları müşteriye dönüştüremezsiniz. Hedefiniz, herkese sizden ve işinizden bahsedecek fanlar ve takipçiler bulmak olmalıdır.

Bu görevi abartılarla dolu içerikler göndererek yerine getirmezsiniz. Değer sağladığınız zaman, insanlar ilgilenirler ve cevap verirler.

 

4 – Özel teklifler hazırlayın

Online işlerin en iyi taraflarından biri satacağınız şeyin dijital olmasıdır. Kitaplar, rehberler, kurslar veya hedef kitlenize yardımcı olacak farklı programlar yaratabilir ve satmak için google reklamlarını, sosyal medyayı ve e-posta listenizi kullanabilirsiniz.

 

5 – Test edin ve ölçeklendirin

Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını görmenin en iyi yolu test etmektir. Etkili olmadığını düşündüğünüz şeyler olursa stratejinizi değiştirin. Birileri kendi işlerinde net sonuçlar aldı diye popüler tavsiyelerin peşinden gitmeyin. Bu tavsiyeler sizin için uygun olacak diye bir şey yok. Doğru kombinasyona sahip olduğunuz zaman, ölçeklendirin.

Hayat kısa. Hayat, istemediğiniz bir hayatı yaşamanıza sebep olacak bir iş kurmakla vakit kaybedecek kadar uzun değil. Size bağımsızlık kazandıracak bir iş kurmak için interneti ve sosyal medyayı kullanın. Bilgi birikiminizle ve dijital teklifler aracılığıyla para kazanın.

İnternet üzerinde dikkat çekmeye çalışan bir sürü insan var. Bir şeyleri farklı yaparsanız göze çarparsınız. Güvenilirlik aracılığıyla sadık ve devamlı bir kitle oluşturun. Problemlerini ve sıkıntılarını çözmelerine yardımcı olun ve para kazanın.

 

İlginizi çekebilir

Online bir iş kurmanız için 5 önemli sebep!
E-ticaret yapmak isteyenlere
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir