Özel Şoför Olmak

Profesyonel olarak şoförlük, özellikle de iyi bir firmada çalışırsanız sizin için tatmin edici bir iş olacaktır. Bazı günlerde ünlü müşterileri de belli yerlere götürmeniz gerekebilir. Düzenli maaşınızdan ayrı olarak bu müşteriler sayesinde iyi bahşişler toplayabilirsiniz. Ya da sürekli olarak birinin şoförlüğünü yapabilirsiniz. “Özel şoför olmak istiyorum nerden başlamalıyım?” diyenlere bir rehber niteliğindeki bu yazımızı hazırladık:

 

Özel şoför nasıl olunur?

1 – Şoförlük eğitimi almadan önce lise eğitiminizi tamamlayın. Bu mesleği yapabilmeniz için az da olsa eğitim almanız gerekir ancak minimum düzeydeki lise eğitimi sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Etkin şekilde iletişim kurabilmeli, haritaları okuyabilmeli ve temel düzeyde hesap yapabilmelisiniz.

2 – Ehliyet alın ve ardından iş bakmaya başlayın. Özel lüks araçlar kullanmak için yapmanız gereken ekstra bir şeyler var mı öğrenin.

3 – Maddi gücünüz yettiği ölçüde makam şoförlüğü eğitim kurslarına katılın. İnternet üzerinden güvenli sürüş teknikleri, ileri sürücülük teknikleri gibi eğitimleri araştırın. Özel araç kullanmaya başlaman önce eğitiminizi başarı bir şekilde tamamlayın.

4 – Şehir haritasına çalışın. Eğitim esnasında size bu bilgileri verebilirler ancak sizinde yolları öğrenmek için çaba sarf etmeniz gerekir. Havaalanları, oteller ve önemli turistik yerler öğrenmeniz gereken kilit noktalardır. Ara sıra GPS’ de kullanabilirsiniz böylece işler kolaylaşır.

5 – Deneyim istemeyen firmaları bulmaya çalışın. İş bulma şansınız diğer meslek gruplarına göre daha yüksektir. Var olan iş ilanlarını araştırın. “Özel şoför iş ilanları” ve “makam şoförü iş ilanları” anahtar kelimeleriyle arama yapabilirsiniz.

 

Özel şoför ne kadar kazanır?

Deneyimli bir özel şoför 5 bin – 7 bin TL arasında değişen rakamlarda kazanabilmektedir. Sadece birkaç ay süren eğitim ve Türkiye koşulları düşünüldüğünde, bu çok cezbedeci bir rakamdır.

Özel şoför olmak aradığı işi bulamayan ve güzel bir iş sahibi olmak isteyen kadın erkek herkes için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek için yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Tecrübelerinize göre uzmanlarımız sizi en doğru eğitim kursuna yönlendireceklerdir. Bunun için kısa bir özgeçmişinizi ve varsa şoförlük geçmişinizi yazım hatası yapmadan doğru cümlelerle bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır.

Şimdiye dek aradığı işi bulamamış olanlar için en yeni iş olanaklarını ve en çok kazandıran gözde meslekleri araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. 2 yıllık üni. Mezunuyum 8 yıllık ehliyete sahibim askerliğimi tüm general’in makam şöförlüğü olarak yaptım ve bu işi sivil olarak devam ettirmek istiyorum

  2. Orduluyum orduda yasiyorum ortaokul mezunuyum uzerime şöför tanimam ozle şöförlük ile okulu bağdaştıramadim direksiyonu nasil salladıgımmi önemli hangi üniversiteyi bitirdigimmi 🙂 diksiyonum düzgündür okumamıs olmam kendini geliştırmedigim anlamina gelmez hayat ünıversitesini birincilikle bitirmis uzerine master yapmis biriyim ilgilenen varsa ben burdayim..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir