Yeni Hava Aracı: Jetpack

Havacılık sektöründe çığır açacak inovasyonlar ve projeler hayata geçirilmeye devam ediyor. Bunun en güzel örneği de Martin Jetpack isimli hava aracı.Yeni hava aracı Martin Jetpack, Yeni Zelanda merkezli Martin Havacılık Şirketinin en son tasarladığı projesidir. 12. prototip olan P12 teknik olarak hala prototiptir ancak Martin Jetpack’in son sürümünün 2014’ün ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.Martin Jetpack esinlenme sonucu ortaya çıkmıştır. Glenn Martin, hevesli mühendisler ve diğer uzmanlardan oluşan bir ekip uzun yıllardır Martin Jetpack’i geliştiriyor. Balistik paraşütte dahil olmak üzere güvenlik özellikleri olan Martin Jetpack’in amacı bireysel uçuşu sağlamaktır. Martin Jetpack’de karmaşık bileşikler ve yüksek verimli sevk sistemi kullanılmaktadır.

Yeni hava aracı Martin Jetpack ilk etapta eğlence sektörü için tasarlanmıştır. Ancak daha sonra askeri, sivil savunma ve rekreasyon gibi farklı alanlarda da Martin Jetpack’e karşı yoğun bir talep olmuştur. Martin Jetpack ilk ticari müşterileri ile buluşmak için son aşamasında. Özellikle de arama kurtarma ve polis teşkilatı gibi idari kurumlar için.

Fiyatına gelince… Tahmin edileceği gibi oldukça yüksek. Martin Jetpack’in fiyatının 150 bin dolar ile 250 bin dolar arasında olması bekleniyor. Bu fiyata özel yakıt fiyatı ve aynı zamanda gerekli uçuş ekipmanlarının alınması dahil değildir. P12’nin saatte 46 mile çıktığı ve maksimum 30 dakika boyunca havada kalabildiği belirtiliyor.

Havacılık sektöründe geliştirilen en yeni hava araçlarını ve inovasyon örneklerini sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir