Penceresiz Odalar İçin Sahte Güneş Işığı Yayan Lamba

İş fikirlerini kitle fonlaması ile gerçeğe dönüştürmeyi umut eden girişimcileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Çin’in Zhejiang Üniversitesinde okuyan bir tasarım öğrencisi, penceresiz odalarda yaşayan kişilerin yaşam kalitesini artırmak üzere güneş ışığını taklit eden bir lamba yarattı.

Mevsimsel depresyondan etkilenenlerin sayısı yalnızca Türkiye’de milyonlarla ifade ediliyor ve bu kişilerin %6’lık bir bölümü tedavi için hastanelere başvuruyor. O halde açıkça görüyoruz ki, gün ışığına erişim insanların ruh sağlığını doğrudan etkiliyor. Window adlı bu ürün, güneş ışığını taklit eden bir stor gölgelik görünümünde olan portatif bir lamba.

Güneş ışığının girmediği penceresiz odalarda yaşayan insanların yaşam kalitesini yükseltmek üzere tasarlanan bu lamba kolaylıkla taşınabiliyor ve lambanın üzerinde bulunan yarısaydam malzeme ve buzlu plastik kabuk kullanılarak yapılan stor gölgelik, tercih edilen parlaklık seviyesine göre ayarlanabiliyor. Ürün, hem başucu lambası hem de okuma ışığı olarak kullanılabilmekte. Window adlı bu inovatif ürüne sahip olmak istiyorsanız 29.95 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Zhejiang Üniversitesinde okuyan endüstriyel tasarımcı Siyu Lou bu ürünü üretime geçirebilmek adına Allocacoc üzerinden projesine fon arıyor.

Bu lamba, “Elastic” adlı bir ürün ailesine ait ve sabit fonksiyonlu değil. Kullanıcı, ürünü kendi ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyerek farklı fonksiyonlar yaratabilir. Daha önce sizlere, güneş ışığını taklit eden sahte pencerelerden bahsetmiştik. Acaba güneş almayan karanlık odalara yönelik başka ne gibi inovatif çözümler bulunabilir?

İnternet sitesi: www.allocacoc.com

İletişim: info@allocacoc.com.cn

 

İlginizi çekebilir

Güneş Işığı Almayan Evler İçin İnovasyon Ürünleri
Yenilenebilir Enerjiyle İlgili İş Fikirleri

 

Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir