Güneş ışığı almayan evlere güneş getiren sahte pencereler!

Yeteri düzeyde güneş ışığı almayan karanlık evler ve odalar insanlar için hep sorun olmuştur. Yapılan araştırmalara göre bu evlerin iç karartıcı ambiyansları insanlara olumsuz duygular aşılamakta ve insanların hayatlarını tümüyle kötü yönden etkilemektedir. Tam da bu sorundan yola çıkan harika bir iş fikrinden bahsetmek istiyoruz sizlere. Nano parçacık teknolojisini kullanan CoeLux isimli sahte pencereler tropikal, Akdeniz veya İskandinav güneş ışığını evlerinize getiriyor.

Hem bedensel hem de psikolojik yönden sağlıklı olabilmek için güneş ışığından faydalanmamız gerekir. Kullanıcıların kolayca uykuya dalmasını sağlamak için geliştirilen güneşin ritmini taklit eden akıllı ampul Drift’i daha önce anlatmıştık. Bugün sizlere CoeLux isimli yeni bir inovasyon ürününden bahsedeceğiz. Nano parçacık teknolojili CoeLux isimli sahte pencereler tropikal, Akdeniz veya İskandinav güneş ışığını evlerinize getiriyor.

İtalya merkezli yaratıcılarına göre CoeLux özel konumdaki standart cam aracılığıyla güneş kırılmalarının yönünü taklit etmek için kompleks optikler kullanıyor. Güneş ışığını taklit etmek için tam spektrumlu LED aydınlatma sistemini kullanan CoeLux tertibatı, özel mavi renkli bir tabakanın arkasındaki ışık kaynağına yerleştiriliyor. Mavi renkli tabaka Rayleigh saçılmasını yeniden yaratıyor. Üstüne üstlük dışarıdan gelen güneş etkisini tamamlamak için açıyı kırıyor. Harika bir inovasyon örneği olan CoeLux’un 3 seçeneği var: CoeLux60 ekvator yakınlarındaki sıcak noktalarda bulunan 60 derecelik açıyı sunuyor, CoeLux45 Akdeniz’den gelen 45 derecelik dengelenmiş güneş ışığını yansıtıyor ve CoeLux30 İskandinavya’nın daha yumuşak ve ılık ışığını yansıtıyor. Kısaca dünyanın dört bir yanındaki güneş ışınları ile evinizi aydınlatabiliyorsunuz!

gunes-ısıgı-almayan-evler

Bu sistemin avantajı nettir ve dilediğiniz anda sağlıklı güneş ışığının tadını çıkarabilirsiniz. Evler haricinde metrolar gibi yer altı noktalarına günışığı getirilebilir veya müzeler ve sergiler için özel aydınlatmalar sağlanabilir.

Güneş ışığı almayan evler ve odalar için geliştirilmiş harika iş fikri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günlük hayattaki sorunlara birbirinden güzel çözümler sunan alternatif iş fikirlerini ve en yaratıcı inovasyonları araştırmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir