Profesyonel Zombi Olmak İçin İşinden Ayrılan Adam

26 yaşındaki Alex Noble finans dünyasının hayatını mahvettiğini anladığı zaman istifa etmeye ve kariyerini zombi olarak devam ettirmeye karar verdi. Cardiff’li korku filmi fanı şu anda profesyonel zombi olarak çalışıyor. Eminiz ki bu ilginç mesleğin gerçek olup olmadığını merak ediyorsunuz.

Alex her zaman zombilere karşı özel bir ilgisinin olduğunu söylemiştir. 5 sene boyunca filmlerde, televizyonda ve oyunlarda zombi olarak çalıştı. Çoğunlukla bedavaya çalışıyordu ancak bunun karşılığını sonunda aldı. ‘2.8 Hours Later’ isimli zombi takip oyununu yürüten Slingshot, Alex’e iş teklif etti.

Alex iş teklifiyle ilgili şunları söylemiştir: “İnsanlar beni fark etmeye başladı çünkü bir şeyleri farklı yapıyordum. Özgün bir bakışım vardı, sesleri farklı çıkarıyordum ve hareketleri farklı bir biçimde yapıyordum”.

Alex teklifini kabul ettiğinde bu işin hayatının fırsatını olduğunu anladı. Alex sözlerine şu şekilde devam etmiştir: “Arkadaşlarıma söylediğimde bir heves uğruna gelecek vaat eden bir işten vazgeçtiğimi düşündüler. İnsanların birçoğu 20 yıl boyunca kendi işlerini yaparak mutlu olabilirler ancak fırsat insanın ayağına bir kere gelir. Patronuma bu haberi verirken biraz zorlandım. Durumu açıklamak epeyce zor oldu. Hala tam olarak anladığından emin değilim”.

profesyonel-zombi-1

Alex, şu anda katılımcıların zombiler tarafından kovalandığı gece etkinliklerini düzenleyen İngiliz firmada tam zamanlı olarak çalışıyor. Her etkinlik de gönüllü 60 zombi, 12 aktör, 12 sahne amiri, beş makyaj sanatçısı, 10 prodüksiyon personeli, güvenlik görevlisi ve etkinlikten sonraki zombi diskosu için bar personeli oluyor. Her zombi deneyiminde 600’den fazla oyuncu oluyor ve etkinlik her şehirden en az 2,000 katılımcıyı kendine çekiyor.

Bu yıl, oyunculara zombi hastalıklarından dolayı insan ırkının tükeneceği söylenecek. Direniş grubunun bir parçası olan insanlar sadece hastalanmamış çocukları kurtarmak için karantinaya alınmış kenar mahallelere girecekler, suç çetelerini alt edecekler ve zombilerden kaçacaklar.

Bahsi geçen operasyona göre Alex’in görevi oldukça önemli. Alex, etkinlikten önceki hafta sonu zombi okulunda 200 gönüllü zombi eğitecek. Eğitim oyun sunumu, koreografi toplantısı, sağlık ve güvenlik bilgilendirmesini kapsıyor.

Alex sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Sağlık ve güvenlik oldukça önemli. Her zaman alfa erkeklerini belirlemeye çalışırım çünkü oldukça rekabetçi oluyorlar. Onlara bir maske verirseniz, kanla kaplarsanız ve birisini yakalamalarını istediğinizde kendilerinden geçerler. En iyi zombiler en hızlı olanlar değil zombi karakterini benimseyenlerdir”.

“Eğitim bittikten sonra gönüllüler etkinliklerdeki oyuncuları yakalamak için hazır olacak. Ancak makyaj sanatçıları tarafından zombilere dönüştürüldükten sonra. Öncelikle gerçekten hasta gibi görünmeleri için onları soluk benizli yapacağız ve gözlerine gölge ekleyeceğiz. Daha sonra damarlar ekleyeceğiz ve hastane çadırına benzeyen sıçratma kabinlerimizde üzerlerine kan sıçratacağız”.

profesyonel-zombi-2

“Bu oyun fiziksel güç gerektiriyor. Formumu korumak için antrenman yapıyorum. Filmlerde çalışmaya alışmış bazı aktörler bunu zor buluyor çünkü filmlerde sahnenizi çekiyorsunuz ve olay bitiyor. Bu oyunda 600’den fazla insan üç saat boyunca olanca hızıyla etrafta koşturuyor ve rolden çıkamıyorsunuz”.

“Bu yıl “2.8 Hours Later” turu mart ayında Cardiff’de başlayacak ve daha sonra Birmingham, Manchester, Glasgow, Liverpool, Leeds, Sheffield ve Bristol’da devam edecek. Etkinliğin popülaritesi her geçen gün artıyor. Bu yıl turdaki şehirlerin sayısını iki katına çıkardık”.

“Bu diğerlerine benzemeyen bir deneyim. Oyuncularımızın birçoğu farklı bir şeyler yapmak istiyor ve yaşadığınız şehirde zombiler tarafından kovalanmak oldukça heyecan verici bir deneyim”.

Dünyanın dört bir yanından en ilginç meslekleri ve iş fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir