Varlığından Bile Haberdar Olmadığınız Şaşırtıcı Meslekler

Görünüşe bakılırsa günümüzde insanlar köpeklerini gezdirmek, mobilyalarının tasarlanması, evin dizayn edilmesi gibi herhangi bir şey yapmak için birbirine ödeme yapabiliyor… Hatta yalnız kaldıklarında, kendilerine sarılması için bile bir başkasına ödeme yapanlar var.

Evet, bu doğru. Saatliği 150 lira üzerinden sizinle yatarak sarılması için profesyonel bir “sarılıcı” tutabiliyorsunuz. Düğününüzde aile bireyinizmiş gibi yanınızda bulunması için “profesyonel nedime” veya sevdiğiniz birinin cenazesinde ağıt yakması için “profesyonel ağıtçı” kiralıyabiliyorsunuz.

Bunlar, sizler için en sıradışı meslekleri araştırırken bulduğumuz mesleklerden sadece birkaçı. Devamı yazımızda:

 

Yılan Sağıcılar

Yılan Sağıcılık Mesleği

Yılan sağıcılar, çıngıraklı yılan veya kobra gibi dünyanın en tehlikeli bazı yılan türlerinden zehir sağıyorlar. Sağılan zehir ise panzehir oluşturmak için hastane veya laboratuvarlarda kullanılıyor ve tek bir gramı yaklaşık olarak 3.000 liraya satılıyor.

 

Profesyonel Nedime

Profesyonel Akrabalık Mesleği

Profesyonel anedimeler ise gelinlere büyük günlerinde yardımcı olmak için çalışıyorlar. Bridesmaid for Hire adlı şirketin kurucuğu ortağı olan Jen Glantz, gelinler ve düğünler için kişisel asistanlık tipi hizmetleri düğün başına 900 ila 6000 lira arasında verdiklerini belirtiyor.

 

Buzdağı Taşıyıcılığı

Buzdağı Taşımacılığı Mesleği

Buzdağı taşıyıcılığı 1912 yılındaki Titanik felaketinin ardından bir meslek haline geldi. Uluslararası Buz Devriyesi adındaki organizasyon Titanik battıktan bir yıl sonra kuruldu ve ABD Sahil Güvenliği tarafından yönetiliyor. Organizasyon, buzdağlarının konumlarını takip ediyor ve gemilere, etraflarından dolaşabilecekleri güvenli rotalar veriyor. Gerektiği durumlarda ise bazen buzdağları yerinden oynatılarak, başka bir yere taşınıyor.

 

Profesyonel Ağıtçılar

ilginç-para-kazanma-yolları-5

Profesyonel ağıtçılar, ölenlerin ardından yas tutmak için cenazelere katılıyorlar. İngiltere’deki Rent A Mourner adlı firma bu sektörde uzmanlaşmış. 2 saatliğine bir profesyonel ağıtçı kiralamanın bedeli ise yaklaşık 200 lira.

 

Köpekler İçin Sörf Eğitmenliği

Köpeklere Sörf Eğiticiliği Mesleği

Köpeklere sörf eğitimi, bazı okyanus kıyılarındaki tatil bölgelerinde verilen hizmetlerdendir. Eğitmenler size ve köpeğinize nasıl sörf yapacağınızı öğretiyorlar. Bazı yerlerde sadece köpekler için eğitimler de mevcuttur.

 

Yüz Dokunucuları

Yüz Dokunuculuğu Mesleği

Aynı zamanda “duyusal bilimadamları” olarak da bilinen bu mesleği icra eden kişiler ellerini kullanarak losyon, yüz temizleyicileri ve jilet gibi ürünlerin yüzünüzdeki etkinliğini ölçüyorlar. Bu mesleği icra edenler saat başına 75 liraya kadar kazanabiliyorlar.

 

Profesyonel Sarılmacı

Varlığından Bile Haberdar Olmadığınız Şaşırtıcı 12 Garip Meslek

Profesyonel sarılıcılar, yabancılarla yatarak sarılmak için saatliğine 250 liraya kadar varan ücretler talep edebiliyorlar. Portlandlı profesyonel sarılıcı Samantha Hess, mesleğin dezavantajının ise kişilerin arasında bazı duygusal şeylerin oluşuyor olması olarak bildiriyor.

İlginç meslek hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

Kül Portre Sanatçıları

Kül Portre Sanatçılığı Mesleği

Kül portre sanatçıları ise Amerika gibi ölenlerin yakıldığı ülkelerde, yakılan kişilerin kalıntıları ile yaratıcı şeyler üretiyorlar. Yakım işleminden sonra bazı insanlar bu sanatçıları kiralayarak, kaybettiklerini hatırlatacak kolye, cam heykel gibi nesneler yaratmalarını istiyorlar.

 

Köpek Maması Tadıcılığı

Köpek Maması Tadıcılığı Mesleği

Köpek maması tadıcıları, evcil hayvan yemi şirketleri tarafından ürünlerinin kalitesini test etmek üzere kiralanıyorlar. Mesleği icra edenler aynı zamanda mamaların besin değerini de değerlendiriyorlar ve genelde tadını aldıktan sonra mamayı tükürüyorlar.

 

Civcivlerini Cinsiyetini Belirlemek: Seksörlük

civciv-seksorlugu


Cinsiyet belirleyiciler civcivlerin cinsiyetlerini belirliyerek tavuk ve horoz olacakları ayırıyorlar. Ticari kuluçkahanelerde çalışan bu kişiler (genellikle Birleşik Krallık ve Japonya’da daha yaygınlar) mesleklerinden yılda 180.000 liraya kadar kazanabiliyorlar.

Meslek hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

Sıra Bekleyiciler

Profesyonel Sıra Bekleyiciliği Mesleği

Profesyonel sıra bekleyiciler hepimizin sabredemediği tek bir şeyi yapıyorlar; sırada bekliyorlar. Bu mesleği icra eden kişiler özellikle büyük indirimler ve yeni ürün satışlarında (örneğin yeni iPhone satışları) çok meşgul oluyorlar. Ücretler değişebiliyor ancak Business Insider adlı kariyer dergisine röportaj veren bir bekleyicisi haftada 3000 liraya kadar para kazanabildiğini söylemişti.

 

Kurabiye Falı Yazıcılar

Profesyonel Kurabiye Falı Yazıcılığı Mesleği

Profesyonel kurabiye falı yazıcılığı gerçek insanlar tarafından yapılan gerçek bir iştir. Fal kurabiyesi üreticileri genellikle evden çalışan kişileri kiralayarak ilham verici veya esprili fallar yazdırıyorlar. Bu meslek yılda yaklaşık olarak 120.000 lira kazandırıyor.

 

İlginizi çekebilir

En Çok Para Kazandıran Meslekler
İlginç Girişimcilik Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir