RE/MAX Bayiliği Nasıl Alınır?

Gayrimenkul sektöründe başarıl bir iş kurmak istiyorsanız her yıl 750’nin üzerinde yeni yer açan bir şirkete katılmayı, RE/MAX bayiliği almayı düşünebilirsiniz.

RE/MAX 1974 yılında kurulmuştur ve dünya çapında 6,500’den fazla franchise ofisi vardır. Ayrıca toplamda 90,000’den fazla gayrimenkul danışmanı vardır.

RE/MAX bayiliği almak istiyor ancak nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizler için.

 

RE/MAX bayiliği almak için adımlar

1 – RE/MAX franchise’ı açabilmek için yeterli sermayenizin olup olmadığından emin olun. Başlangıç yatırımı bölgeye göre 16,000 dolar ve 211,500 dolar arası değişmektedir.

Franchise giriş bedeline dahil olanlar: ofis kurulumu ve düzeltmeler, tabela, mobilya, demirbaş ve ekipman, envanter ve malzemeler, eğitim ücretleri ve giderleri, muhtelif faaliyet giderleri ve işletmenizin 3 ay boyunca ayakta kalmasını sağlayacak para

2 – RE/MAX bayilik ücretleri için bütçe yapın.

RE/MAX’a her ay her satış için 125 dolar ve aynı zamanda brüt komisyonunuzun %1’ini vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda yıllık resmi vergilerinizi, bölgesel kalkınma fon ücretlerini, transfer ücretlerini ve danışma ücretleri de sizin sorumluluğunuzdadır. Bölgesel grup reklamlarını ödemeniz ve konferanslara ve seminerlere katılmanız gerekiyor.

3 – Şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX temsilcisiyle temas kurun. İsminizi, adresinizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı yazmanız gereken formu doldurun.

4 – Bayilik açmak için RE/MAX’la beş senelik sözleşme imzalayın. Anlaşma süresinin bir beş sene daha uzatılmasını isterseniz RE/MAX tarafından belirlenen şartlara uymanız gerekir.

5 – Genel merkez tarafından düzenlenen dört günlük eğitimlere katılın. Franchise’ınızı açmadan önce aylık olarak düzenlenen bu eğitimlere katılmanız gerekir.

5 – Ofisinizde çalışacak kişiler bu eğitimlere bedava katılabilir. Ancak RE/MAX bu kişilerin yemek, seyahat ve kalacak yer masraflarını karşılamaz.

6 – 7 gün 24 saat bilgisayar, televizyon ve mobil cihazlar aracılığıyla RE/MAX Üniversitesinden destek eğitimleri alabilirsiniz. RE/MAX Üniversitesi açıktan satış, açık arttırma, ipotekli mal haczi ve daha fazlasıyla ilgili kurslar verir.

 

İpuçları

Gayrimenkul ofisiniz varsa ofisinizi RE/MAX franchise’ına dönüştürmekle ilgili görüşmeler yapmak için şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX’la temas kurabilirsiniz.

 

Uyarılar

RE/MAX tek bölge satış hakkı vermez. Sözleşmede belirtilen adresteki RE/MAX ofisini idare etmenize izin verilir.

RE/MAX’ın rekabet ettiği diğer gayrimenkul işletmelerine katılamazsınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir