Robot kargocular hayatımıza girmeye hazırlanıyor!

Teknoloji sektöründeki gelişmeler tüm sektörlerde yeni iş fikirlerinin hayat bulmasına olanak sağlıyor. Bu yazımızda sizlere kargo sektöründe çığır açabilecek bir iş fikrini  paylaşmak istiyoruz.

İnsansiz hava araçlarının sevkiyat işleri icin kulanılmasına dair çalışmalar sürüyor fakat hakkında dayanağı olmayan birçok görüş mevcut. Bu da hava araçlarının kullanımı için gerekli olan düzenlemelerin hayata geçirilme sürecini yavaşlatmakta. Bunun bilincinde olan starship teknolojileri gerekli olan adımları attı ve alternatif bir sistem olarak robotları kullanmaya karar verdi.

robot-kargocu

Bir köpek boyutlarına sahip bu robotlar market poşetleri gibi küçük ebatlı esyaları kısa mesafede taşıyabilecek şekilde tasarlandı. Şu an için 3 km mesafe ve 30 dakika teslimat zamanıyla çalışabilen bu robotlar aynıGoogle’ın akıllı otomobilleri gibi kaldırımlari bulup, yayalara ve arabalara çarpmadan yürüyebiliyorlar. Ayrıca, kullanıcılar kargo isteklerini akıllı telefonlarına indirdikleri uygulama üzerinden yapabilecekler hatta kargonun durumunu kontrol ederek nerede olduğunu öğrenebilirler. Robotun hata yapıp, problem yaşanması durumunu da düşünen şirket,uzaktan oparatörlerle kontrolü devralabiliyor. Şirketin merkezi olarak Londra’daki Greenwich kasabasını seçen yetkililer ilk olarak uygulamanın 2016 nin ilk aylarında burada gerçekleseceğini duyurdu. Yerel bazda yaygın hale gelmeyi ve tüketici ile ürün arasında kusursuz bir bağ yaratmayı hedefleyen Starship teknolojileri, güvenli ve etkili bir servis sağlamak istiyor. Aynı zamanda, çevreye duyarlı olacak bu robotların gaz emisyon salınımı sıfır olacak. Bakalım bu robotlar insansiz hava araçlarının yerini alabilecek mi? Bekleyip görecegiz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek inovatif iş fikri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz:

Hayatımızı değiştirecek iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Gelecekte para kazandıracak işler
Teknoloji sektöründe yatırım yapılacak iş fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir