Ticari temizlik robotu: Avidbots

Vakumlu temizlik, robotların ticari olarak başarılarını kanıtladığı birkaç pazardan biridir. Bunun iyi bir nedeni vardır: vakumlu temizlik nispeten daha sıkıntılı ortamlarda tekrar tekrar yapılması gereken bir iştir. Birkaç firmanın ev temizliğindeki başarısına rağmen ticari alanlar için tasarlanmış düşük maliyetli platformlardan fazla yoktur. Ancak Avidbots adı verilen yenilikle bunun önüne geçilecek gibi görünüyor. Avidbots’u daha yakından görmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu robotlarla ilgili çözülmesi gereken ve Roomba’nınkine ( irobot isimli Amerikan firması tarafından üretilen ev temizliğinde kullanılan robot süpürgesi ) benzeyen problem: temizlik robotları insanların yaptığı düzeyde temizlik yapamıyor. Roomba’yı ne sıklıkta kullanırsanız kullanın temizliğe sizin de dahil olmanız gerekiyor. İnsanların robotların ulaşamadığı yerlerdeki kirleri temizlemek için robotu manuel olarak yönlendirmesi gerekiyor.

Ticari alanların temizliği için genellikle devasa temizlik aletleri kullanılır. Avidbots’un görünümü ve bağımsız hareket etmesi insanlar için tasarlanmış diğer temizlik aletlerine göre çok daha iyi. Bağımsız hareket etmesi robota daha fazla esneklik kazandırıyor. Ancak yine de robotun kaçırdığı yerlerin insan gücüyle temizlenmesi gerekiyor.

Öyle yada böyle Avidbots’un başarısı büyük ölçüde işletmelerin insan gücünden robot gücüne geçişte ne kadar para harcayacağına bağlı olarak değişecektir. Bunun için Avidbots’la ilgili bazı iyimser rakamlar belirlenmiştir: garanti ve servis dahil süpürme robotlarını 7,500 dolara ve yıkama robotlarını 13,500 dolara satmayı planlıyorlar. Veya isterseniz saatlik 4 dolar ve 6 dolara kiralama şansınız da olacak.

İnsan gücü yerine robot gücünü kullanmakta kararlıysanız az önce bahsettiğimiz robot bakımı ve robotun kaçırdığı yerlerin insan gücüyle temizlenmesi gibi faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Sonuçta bu yeni fikir hoşumuza gitti. Görünen o ki bu temizlik alanında robotlar günde güne otomatikleşecek, ticarileşecek. Avidbots temizlik robotu da bunun en güzel örneği. Temizlik robotu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir